Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Robežlīnijas starp nomodu un sapņiem LNSO kamermūzikas cikla koncertā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Mārcis Gaujenietis

9. novembrī LNSO aicina uz koncertu «Aprēķina nakts. Šūmanis un Ščedrins», kur spožu mūziķu sniegumā un izcilos skaņdarbos iezīmēsies robežlīnijas starp nomodu un sapņiem. Koncertā piedalīsies LNSO pirmā vijole Georgs Sarkisjans, LNSO pirmo vijoļu grupas mūziķis Oskars Siliņš, «Kremerata Baltica» altu grupas koncertmeistare Santa Vižine, LNSO čellu grupas koncertmeistare Ieva Upatniece, LNSO pirmā klarnete Mārtiņš Circenis un Latvijas labāko kamermūziķu spožā skatuvesbiedre – pianiste Agnese Egliņa.

Programmas tēma – piedzīvojumi naktī. Skanēs Roberta Šūmaņa iztēli rosinošie smagnējie «Pasakstāsti», būs ķermeņa temperatūru viegli paaugstinoša mūslaiku vācu komponista Jērga Vidmaņa «Drudža fantāzija», būs Imanta Zemzara stāsts par mūžīgo diennakts nesatikšanās tēmu «Naktssargs un veļasmazgātāja», klausīsimies arī Pētera Plakida noslēpumainās «Naktssarunas», mūs izklaidēs Rodiona Ščedrina «Jautrie skaņdarbi» un vienam no Lielās ģildes logiem priekšā būs miega zilonis, par kura nākšanu pasaulē atbildīga Maija Einfelde.

Paši mūziķi saka: «Te ir bezmiegs, kad domas aizklīst nebijušos ceļos, un robežlīnijas starp nomodu un sapņiem. Muzikāla refleksija par nakts dzīvi – ne to, kur uzdzīve, bet par bezmiegu, kad prātu pārņem mainīgums un neparedzamība, domas aizklīst neizzinātos ceļos. Simboli maina nozīmes un apveidus. Nekā klīniska, tikai māksliniecisks vispārinājums un komponistu fantāzijas ceļojumi diennakts tumšajā laikā.»

Kā «LNSO kamermūzikas» ciklā ierasts, šis būs ne tik vien skaņdarbu virknējums, bet arī stāsts, ko kopā ar mūziķiem aizraujošā piedzīvojumā savīs stāstnieks Orests Silabriedis.

Koncerts notiks 9. novembrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē.

Sekojot daudzu citu nozīmīgu Eiropas kultūras institūciju praksei, LNSO dāvā iespēju jauniešiem un studentiem, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, stundu pirms LNSO vakara koncertiem iegādāties neizpirktās biļetes par īpaši draudzīgu cenu – viena biļete maksās 5 EUR. Biļetes uz LNSO koncertiem var iegādāties «Biļešu paradīzes» tirdzniecības vietās.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu