Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Sinfonietta Rīga» stīgu kvartets un Arvīds Kazlauskis aicina uz koncertu

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Sestdien, 4. novembrī pulksten 18 viesnīcas «Promenade Hotel» Hika zālē, Liepajā turpināsies koncertcikls «Iededz gaismu» ar koncertu «Dziesmas bez vārdiem», kurā uzstāsies saksofonists Arvīds Kazlauskis un «Sinfonietta Rīga» stīgu kvartets.

«Sinfonietta Rīga» stīgu kvarteta mūziķi (Kristiāna Šīrante, I vijole; Agnese Kanniņa-Liepiņa, II vijole; Artūrs Gailis, alts: Kārlis Klotiņš, čells) un saksofonists Arvīds Kazlausks pirmoreiz uz skatuves satikās 2008. gadā programmā «Saxchord». Šoreiz ansamblis pievērsis uzmanību dziesmas žanram, īpašu uzmanību veltot fenomenam mūzikā, kas pazīstams kā «dziesmas bez vārdiem». Koncertā skanēs Fēliksa Mendelszona-Bartoldi un Sergeja Rahmaņinova kompozīcijas, kā arī žanriski «dziesmām bez vārdiem» tuvās vokalīzes. Koncerta otrajā pusē skanēs Kurta Veila dziesmas kabarē noskaņās, Čika Koreja (Corea) liriskās, ar komponistam raksturīgo artikulāciju komponētās, miniatūras no krājuma «Children Songs». Tāpat koncertā dzirdēsim Maikla Naimana (Nyman) mūziku no filmas «Klavieres» (Piano, 1993) un citus interesantus skaņdarbus.

Arvīds Kazlauskis ir dzimis Viļņā, kur apguvis muzicēšanas pamatus. Ar panākumiem vairakkārt piedalījies valsts konkursos dzimtenē. Kopš 2002. gada studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā saksofona klasē. Arvīds Kazlauskis ir vairāku starptautisko un vietējo konkursu laureāts. Pašlaik viņš regulāri koncertē gan kā solo mākslinieks, gan sadarbojoties ar citiem, kā arī pasniedz saksofonspēli Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā.

«Sinfonietta Rīga» stīgu kvartets dibināts 2007. gadā. Savā repertuārā kvartets ietver skaņdarbus no teju visiem mūzikas vēstures periodiem un nereti iesaistās projektos, kuri pārkāpj akadēmiskās mūzikas robežas. Nozīmīga vieta kvarteta repertuārā ir latviešu mūsdienu komponistu darbiem, no kuriem liela daļa komponēti kā veltījums tieši «Sinfonietta Rīga» stīgu kvartetam. Kvartets ticis nominēts Lielajai mūzikas balvai 2007. gadā kategorijā «Gada debija». Kvartets muzicējis ne vien Latvijā, bet arī Polijā, Austrijā, Portugālē un citur pasaulē.

Koncerts notiek sadarbībā ar Latvijas Koncertiem.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja koncertos ir bez maksas. Organizatori lūdz izvērtēt koncertu piemērotību bērna vecumam.

Koncertcikls «Iededz gaismu» jau veiksmīgi aizvadījis pirmo koncertus ar franču duetu «Lua» un beļģu grupu «Aranis», savukārt, 18. novembrī izskanēs pianistu Jura Žvikova un Sanitas Glazenburgas duets «Melno taustiņu burvji», kas norisināsies Liepājas koncertzāles «Lielais dzintars» kamerzālē. Koncertcikls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu. Plašāka informācija par festivālu pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos tīklos facebook.com un draugiem.lv/viacultura/.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu