Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Brante uzvar Ozolu «World Class» 2018 slavenību kokteiļu sacensībās

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publiciātes

Prestižā bārmeņu konkursa «World Class» 2018 atklāšanas pasākumā restorānā «Piens» Latvijas slavenības mērojās spēkiem kokteiļu gatavošanā uz ātrumu. Trīs minūšu laikā bija jāpagatavo trīs dažādi kokteiļi. Notikušajā slavenību kokteiļu gatavošanas divkaujā LNT raidījuma «Degpunktā» vadītāja Ieva Brante izpelnījās lielāku publikas atzinību, pārspējot dzēriena gatavošanas meistarībā reperi Ozolu.

«Sacensības bija daudz sarežģītākas nekā sākumā domāju. Lai sagatavotu gardu kokteili ir jāsajūt garšas nianses kā dažādas sastāvdaļas papildina cita citu, tāpat būtisks ir arī tā vizuālais noformējums, turklāt, viss ir jādara ļoti ātri. Varu tikai apbrīnot bārmeņu prasmes un veiklību,» atklāj «World Class» 2018 atklāšanas pasākuma slavenību kokteiļu sacensību uzvarētāja Ieva Brante. Savukārt Ozols bija gatavs pieņemt pagājušā gada Latvijas sacensību uzvarētāja Arvja Zēmaņa izaicinājumu piedalīties «World Class» bārmeņu sacensībās.

Latvijas slavenību gatavotos kokteiļus ar saviem aplausiem novērtēja pasākuma apmeklētāji, kuru vidū bija gan nozares eksperti un bāru īpašnieki, gan tādas Latvijas slavenības kā aktieris Andris Bulis, žurnālists Jānis Domburs, tērpu dizainere Dace Bahmane-Krieviņa, stiliste Iveta Vecmane, modelis Mārtiņš Kapzems un citi.

Tāpat pasākumā ar viesmīlības nozares izaugsmes tendencēm un konkursa attīstības plāniem klātesošos iepazīstināja «World Class» pasaules vēstnieks Spike Merchant un «World Class» zīmola vēstnesis Latvijā Edgars Elbergs, bet pagājušā gada Latvijas sacensību uzvarētājs Arvis Zēmanis uzstājās ar īpašu kokteiļu gatavošanas meistarklasi.

Prestižo sacensību 2018 mērķis ir attīstīt dzērienu baudīšanas kultūru visā pasaulē un veicināt kokteiļu pagatavošanas latiņas paaugstināšanos. Tas sniedz iespēju sacensību dalībniekiem apmeklēt pasaules līmeņa bārmeņu meistarklases un pilnveidot savas zināšanas un prasmes, savukārt bāru apmeklētājiem ir iespēja baudīt labāk sagatavotus kokteiļus.

Konkursa fināls notiks nākamā gada 31. maijā, un tajā tiks noskaidrots Baltijas labākais bārmenis, kurš pārstāvēs reģionu pasaules finālā Vācijā septembrī. Latvijā konkurss norisinās otro reizi, bet pasaulē tas notiek jau 10 gadus, un tajā piedalās 55 valstis, kas ļauj lielākā mērogā salīdzināt bārmeņu profesionālas prasmes.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu