Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Populāri mūziķi rada jaunu festivāla «Upītes Uobeļduorzs» himnas versiju

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums

16. septembrī jau sešpadsmito reizi Viļakas novada Upītē notika vecākais latgaliešu mūzikas un dzejas festivāls pasaulē – «Upītes Uobeļduorzs», bet nu, piedaloties Latvijā populāriem mūziķiem, tapusi jauna festivāla himnas versija.

«Upītes Uobeļduorzs» himnas vārdu autors ir festivāla aizsācējs, latgaliešu literāts, novadpētnieks, folklorists Antons Slišāns, bet mūziku sarakstījis dziesminieks Uldis Frīdrihsons. Dziesmas «Upītes Uobeļduorzs» jauno variantu aranžējis latgaliešu mūziķis, grupas «Dabasu Durovys» līderis Arnis Slobožaņins. Jaunajā dziesmas versijas ierakstā piedalās vairāki Latvijā populāri mūziķi – grupas «Astro’n’out» līdere Māra Upmane-Holšteine, grupas «Prāta Vētra» solists Renārs Kaupers, grupas «Gain Fast» līderis Kaspars Zlidnis, grupas «Bez PVN» dalībnieki Guntis Rasims un Kristaps Rasims, grupas «Borowa MC» soliste, dziedātāja Guntra Kuzmina-Jukna, kā arī pats aranžijas autors Arnis Slobožaņins. Dziesmas video versiju salicis Artūrs Slišāns, kurš Latvijā zināms kā daudzu populāru dziesmu remiksu autors.

Festivāls «Upītes Uobeļduorzs» nemainīgi katru gadu trešajā septembra sestdienā pulcē latgaliešu dzejniekus un mūziķus, iepazīstina ar jauniem vārdiem latgaliešu kultūrā un aicina ciemos ikvienu interesentu. Šī gada festivālā, piesaistot lielu skatītāju interesi, piedalījās mūziķi un grupas: «Dabasu Durovys», «Piparmētra», «Metrs», «Dvinskas muzikanti», «Unknown Artist», folkloras kopas «Upīte» un «Rekavas dzintars», Vinsents Kūkojs un grupa «Trikmīņs», Dainis Adijāns, Kate i Doms un citi. Gandrīz visi mūziķi, kuri piedalās jaunās festivāla himnas versijā, Upītē ir uzstājušies arī kādā no festivāla norises gadiem, šogad tas bija Renārs Kaupers, kurš priecēja gan ar grupas «Prāta Vētra» dziesmām, gan kopā ar folkloras kopas «Upīte» jauniešiem izpildīja fonda «Viegli» skaņdarbus, gan ar Arni Slobožaņinu un aktieri Ģirtu Liuziniku – dziedāja arī dziesmas latgaliski.

Jau vēstīts, ka festivāla pirmsākumi meklējami 2002. gadā, kuru tā idejas autors Antons Slišāns radīja kā savdabīgu dzejas dienām veltītu festivālu, lai popularizētu un saglabātu latgaliešu valodu. Šobrīd festivāla organizēšanu turpina Antona dēls Andris Slišāns, saglabājot festivālu kā ikgadēju latgaliešu satikšanās reizi un turpinot tradīciju, ka katram māksliniekam vismaz viena dziesma vai dzejolis jāizpilda latgaliski, bet pārsvarā festivālā latgaliešu valoda skan gandrīz simtprocentīgi.

Nākamais, nu jau septiņpadsmitais, festivāls «Upītes Uobeļduorzs» notiks 2018. gada 15. septembrī, satikšanās vietai paliekot nemainīgai – Viļakas novada Upītes tautas nams.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu