Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Atklāta līdz šim vērienīgākā Izraēlas laikmetīgās mākslas izstāde

TVNET
Atklāta līdz šim vērienīgākā Izraēlas laikmetīgās mākslas izstāde
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

6. oktobrī topošajā mākslas centrā «Zuzeum» (Lāčplēša ielā 101) tika atklāta Izraēlas laikmetīgās mākslas izstāde «Sapņi un drāmas». Plašākam apmeklētāju lokam tā ir skatāma no šodienas, 7. oktobra līdz 5. novembrim, ieeja izstādē ir bez maksas.

Izstāde «Sapņi un drāmas» - līdz šim vērienīgākā Izraēlas laikmetīgās mākslas reprezentācija Baltijā, kurā ir pārstāvēti 14 starptautiski atzīti izraēļu mākslinieki - Porat Solomon, Dor Guez, Nir Hod, Guy Zagursky, Noa Eshkol, Avner Ben-Gal, Sagit Mezamer, Erez Israeli, Keren Yeala Golan, Marik Lechner, Daniel Kiczales, Eitan Ben-Moshe, Sigalit Landau un Yehudit Sasportas.

Izstādē iekļauts arī pazīstamās Izraēlas mākslinieces Sigalitas Landavas darbs «Sāls līgava», kas pirms gada kļuva par īstenu sensāciju ne tikai pasaules mākslas ainā, bet arī sociālo tīklu vidē. Projekta ietvaros māksliniece uz diviem mēnešiem Nāves jūras ūdeņos iegremdēja melnu 20. gadsimta sākuma tērpu, fotogrāfijās fiksējot tā kristalizācijas procesu.

Ekspozīcijas ietvaros skatāms arī pašlaik Berlīnē dzīvojošā izraēļu mākslinieka Ereza Izraeli darbs «Terorista galva». Izraeli ir pazīstams ar pievēršanos tādām tēmām kā zaudējuma izjūta saistībā ar Izraēlas identitāti un pēcholokausta Eiropa.

Savukārt palestīniešu kristiešu un Tunisijas ebreju izcelsmes mākslinieks un pētnieks Dors Guezs, kura darbi līdz šim bijuši izstādīti vairāk nekā 30 personālizstādēs visā pasaulē, kā arī daudzās starptautiskās grupas izstādēs un biennālēs (tostarp KW laikmetīgās mākslas centrā Berlīnē, MAXXI muzejā Romā un Palais de Tokyo Parīzē), izstādē Rīgā būs pārstāvēts ar videodarbu «Sabir», poētisku Džafas saulrieta fonā tapušu personisku stāstu, kurā savijusies pagātne un tagadne, ebreju un arābu kultūras.

Kopumā izstāde

«Sapņi un drāmas» ir vitāls stāsts par šodienas Izraēlu,

par tās priekiem un bēdām, par lieliem sapņiem un klusām drāmām, kā arī par paaudzi, kas vēlas atrast jaunus veidus, kā realizēt savas utopijas, un tiecas ideālus pārvērst realitātē.

«Es nezinu - uz labu vai uz ļaunu, bet Izraēlas raksturlielums ir intensitāte, un māksla un kultūra ir tās līdzdalībniece un atspulgs vienlaikus. Mītiska un ikdienišķa, šodienas konfliktu un pagātnes traumu piesātināta, skarbas realitātes un augstu ideālu maisījums,» saka izstādes kurators Rojs Brands. Viņš ir pazīstams Telavivā dzīvojošs filosofs, Becalēla Mākslas un dizaina akadēmijas Jeruzalemē pasniedzējs.

Izstādes «Sapņi un drāmas» būtiska sastāvdaļa ir arī ekspozīcijas katalogs, kas kalpo ne tikai kā izstādes papildinājums, bet vienlaikus arī pašpietiekams izdevums, ar kura palīdzību iepazīt laikmetīgās Izraēlas mentālo un emocionālo daudzslāņainību. Tā līdzautoru vidū ir arī izraēļu komiksu māksliniece Tamāra Blumenfelda un The New Yorker autore Ruta Margalita. Kataloga dizaina autors ir mākslinieks Krišs Salmanis.

Izstādi organizē kultūras un mākslas portāls «Arterritory.com».

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu