Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rudens kamermūzikas festivālā skanēs tango ritmi

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Rudens kamermūzikas festivālā 7. oktobrī Lielajā ģildē koncertā «Tango no Buenosairesas līdz Parīzei» Sinfonietta Rīga pirmoreiz saspēlēsies ar izslavēto argentīniešu tango meistaru Marselo Nisinmanu, kā arī no jauna satiksies ar Londonā dzīvojošo pianisti Diānu Ketleri. Pie diriģenta pults – Normunds Šnē.

Pēc koncerta «Sinfonietta Rīga», sadarbībā ar Satori galveno redaktoru, filozofu Ilmāru Šlāpinu aicina piedalīties sarunās par un ap mūziku Lielās ģildes Baltajā zālē kopā bandoneonistu Marselo Nisinmanu, pianisti Diānu Ketleri un diriģentu Normundu Šnē. Ieeja bez maksas, uzrādot koncerta ieejas karti.

Ilmārs Šlāpins: «Esmu pārliecināts, ka sarunāties par mākslas notikumu ir svarīgi – mūsu kultūra eksistē tikai tāpēc, ka mēs esam iemācījušies par to runāt. Bez sarunas, bez domāšanas, bez viedokļu apmaiņas par ieraudzīto, izlasīto vai dzirdēto mēs nolemjam to tūlītējai nāvei.»

Bezmiega nakšu klejojumi pa šaurām ieliņām, kafejnīcām un bāriem – šī aina vienlīdz labi sapas gan ar Buenosairesas tēlu, gan Parīzi – tādēļ daudzu argentīniešu ceļi rotē ap šīm divām metropolēm. Viņu vidū ir arī Marčello Nisinmans - «tango karaļa» Astora Pjacollas skolnieks un tuvs ģimenes draugs, kurš savā radošajā darbībā turpina dižā meistara idejas, kurām reformatora vērienu piešķīra tieši Parīzē pavadītais laiks un studijas pie leģendārās Nadjas Bulanžē, kura savukārt spēlējusi būtisku lomu Igora Stravinska dzīvē. Un par Stravinski, gluži tāpat kā par džezu, sajūsminājās gan Pjacolla, gan «franču sešinieks» ar Dariusu Mijo ierindā.

Koncertā mūziķi atskaņos Tango karaļa Astora Pjacollas, Marselo Nisinmana, Rosendo Mendisavala, Dariusa Mijo un Igora Stravinska skaņdarbus.

Koncerts notiks arī Latgales vēstniecībā GORS 6. oktobrī pl. 19.00.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu