Dailes teātra pirmā sezonas pirmizrāde «Svinības»

TVNET
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: publicitātes

Dailes teātrī top pirmā 2017./2018. gada sezonas pirmizrāde - Tomasa Vinterberga un Mogensa Rukova traģikomēdiju «Svinības» iestudē bulgāru režisors Aleksandrs Morfovs. Jauniestudējuma pirmizrāde notiks 20.septembrī.

Lielas un bagātas ģimenes patriarhs Helge svin savu apaļo dzimšanas dienu, un visi radi, draugi un kolēģi ir ieradušies, lai godinātu šo īpašo cilvēku. Tiek teiktas daudzas un slavinošas runas. Un arī kāds no Helges dēliem izlemj, ka vairs nevar un negrib klusēt. Pagātne slēpj tumšus noslēpumus, kas met ēnu uz tik gaišo, patīkamo tagadni. Ir jānolaiž asinis, lai varētu brīvi elpot. Ģimenes trillerī farss mijas ar traģēdiju, emocijām virpuļojot no klusa nolieguma līdz šokējošam apstulbumam un atpakaļ līdz nevērīgai bezrūpībai. Svinību apreibumā tiek izcīnīta vētraina cīņa ar un par patiesību.

Režisora Aleksandra Morfova pārsteidzoši radošā pasaule un oriģinālā teātra valoda iezīmē spilgtu krāsu Dailes teātra repertuārā - viņa iestudētās izrādes «Finita la comedia!» un «Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu» pulcējušas plašu skatītāju loku, smīdinot caur asarām un aizraujot ar emocijām.

Izrādē spēlēs aktieri Ģirts Ķesteris (Helge), Indra Briķe (Else, viņa sieva), Artūrs Skrastiņš (Kristians, Helges dēls), Rēzija Kalniņa (Helēne, Helges meita), Lauris Dzelzītis (Mikaēls, Helges dēls), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Mette, Mikaēla sieva), Kristīne Nevarauska (Pija, oficiante), Aminata Grieta Diarra (Umaima Gbatokai), Dainis Gaidelis (Helmuts, vakara vadītājs), Artis Robežnieks (Kims, šefpavārs), Lauris Subatnieks (Larss), Āris Rozentāls (Vectēvs), Lidija Pupure (Vecāmāte), Juris Bartkevičs (Leifs, Helges biznesa partneris), Ieva Florence (Leifa sieva), Mārtiņš Upenieks (Pouls, Leifa dēls), Lelde Dreimane (Mišela, oficiante) un Edijs Zalaks (Bents, Helges biznesa partneris), kā arī Rūta Hasnere, Annika Auziņa, Raivis Mediss (Oficianti). Piedalīsies arī mūziķu grupa.

Radošajā komandā strādā scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Inga Krasovska, video mākslinieks Artis Dzērve, mūzikas konsultants Juris Vaivods un gaismu mākslinieks Jevgeņijs Vinogradovs.

Luga «Svinības» tapusi pēc scenārija filmai «Festen» («Svinības», 1998, režisors Tomass Vinterbergs), kura ir pirmā filma, kas radīta pēc dāņu kino režisoru izstrādātā «Dogma 95» manifesta. Filmas scenārija adaptācijas autors ir Bo Hr. Hansens. To no angļu valodas tulkojusi Evita Mamaja.

Nepalaid garām!

Uz augšu