Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Noslēdzies septītais Laikmetīgās dejas festivāls «Vides deja»

TVNET
Noslēdzies septītais Laikmetīgās dejas festivāls «Vides deja»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Šogad festivāls «VIDES DEJA» aizceļoja uz Lūznavas muižu, parku un Lūznavas apkārtni, kur mijiedarbība starp horeogrāfiem, dejotajiem un vidi radīja pārsteidzoši radošu sprādzienu. Šā gada festivāla horeogrāfes Katrīna Albuže, Santa Jankovska, Marija Ri Shirotsuki, Sakurako un Lilija Lipora kopā ar dejotājiem un vietējiem iedzīvotājiem tikai trijās dienās iestudēja deviņas vides dejas izrādes un performances.

Pirmo reizi festivālā sevi spoži pieteica kino režisore un horeogrāfe Marija Ri Shirotsuki, kura kopā ar operatoru Kristapu Tukišu radīja video vides dejas performanci "Ducks in Crucx"" ("Pīļu nedienas"), kur video dejas mijās kopā ar dejotāju horeogrāfiju ekrāna priekšplānā.

Lietuvā dzimusi un Francijā rezidējoša horeogrāfe Sakurako sadarbībā ar komponistu Filu Vonu (Francija) un dejotājiem radīja buto tehnikā iestudētu vides dejas performanci «Aizmirstās atmiņas».

Horeogrāfe Santa Jankovska iestudēja divus darbus - «Bringseļiup» un «Komandas virtuve». «Bringseļiup» atklāja vietējo bērnu sapņus, raizes, aktuālas ikdienas spēles un Lūznavas skaistumu vietējo bērnu acīm. Uz dažām minūtēm meitenes Ksenija, Ramona un Una nonāca pasaules ievērojamāko cilvēku lomās, tiekot intervētas. Intervijas laikā meitenes iesaistīja skatītājus kustību sacensībās.

Nu jau trešo gadu festivālā horeogrāfijas veido Katrīna Albuže. Šis festivāls bija īpaši radošs tieši Katrīnai, kura trijās dienās (un droši vien arī naktīs radošuma mūza neļāva gulēt) iestudēja četras vides dejas izrādes/performances - «Caurvējš», «Vienīgais štekeris pilsētā», «Gaidot prezidentu» un «Reinkarnācijas džakuzi». Kā saka pati horeogrāfe, «gandarījums ir neizmērojams, laikam arī šāda mēroga emocijas piedzīvoju pirmo reizi. Ļoti liels paldies manai dejotāju komandai.»

Arī festivāla vadītāja un horeogrāfe Lilija Lipora bija atradusi laiku, lai kopā ar dejotājiem radītu emocionālu, dziļu un uz patiesiem notikumiem balstītu vides dejas izrādi «Te nekā nav. Viss». Jau no pirmajiem mirkļiem skatītāji tika ierauti notiekošajā. Reizēm tie sāka dungot līdzi pazīstamai melodijai, citkārt aicināja dejotājus tā nedarīt, kā viņi dara, dažbrīd norausa aizkustinājuma asaru un noslēgumā pat uzdejoja kopā ar māksliniekiem.

Festivāla «VIDES DEJA» izskaņā skatītāji tika aicināti iekārtoties uz sarūpētiem maisiem un līdzpaņemtiem plediem Lūznavas muižas aizmugurē, kur uz jumtiem, sienām, logos un muižas pakājē tika izdejots dejas, gaismas un mūzikas uzvedums «Lūznavas atspulgā».

Pateicoties lieliskajai sadarbībai, festivāls «VIDES DEJA» Lūznavas muižā notiks arī nākamgad.

Tiekamies arī nākamajā gadā, augusta pirmajā nedēļā - Lūznavā!

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu