Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Dienas Grāmata» izdod jaunu grāmatu par Putinu un VDK

TVNET
«Dienas Grāmata» izdod jaunu grāmatu par Putinu un VDK
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums

Izdevniecība «Dienas Grāmata» laidusi klajā žurnālista Ata Klimoviča tulkoto Jurija Feļštinska un Vladimira Pribilovska grāmatu «KORPORĀCIJA. Krievija un VDK gadsimtu mijā».

Vēsturnieku Jurija Feļštinska un Vladimira Pribilovska monogrāfija pirmizdevumu neīsinātā veidā piedzīvoja 2009. gadā ASV - «The Corporation: Russia and the KGB in the Age of President Putin». Pirms tam, 2008. gadā, šis darbs dažādās redakcijās jau tika izdots angļu, holandiešu, portugāļu un poļu valodā.

Foto: Publicitātes foto / Dienas grāmata

Krievija un VDK prezidenta Putina laikos — arī tāds joprojām var būt šī pētnieciskā darba apakšvirsraksts. Jau 1996. gadā Krievijā, kad Jeļcinu pārvēlēja par prezidentu un varas akcijas saņēma oligarhu partija, tika likti pamati sistēmai, kas vēlēšanās uzvaru garantētu vienīgi Kremļa kandidātam. No visām pusēm drošībnieku ielenkti un savstarpēji konkurēdami,

politikā nepieredzējušie oligarhi, kas nicināja tautu un neticēja nekādai demokrātijai principā un Krievijas demokrātijai jo īpaši, izlēma, ka par nākamo prezidentu jāievēl specdienesta vadītājs.

Nez kāpēc viņiem šķita, ka šādu vadītāju oligarhi varēs viegli kontrolēt un nopirkt. Pārrēķinājās. 2000. gada 7. maijā Putins oficiāli kļuva par Krievijas prezidentu, taču pirmkārt viņš pārstāvēja sistēmu, kurā visu laiku bija strādājis, — Valsts drošības komiteju, šodienas Federālo drošības dienestu. Mūsdienu pasaulē FDD domā un darbojas kā korporācija — uzpērk, pakļauj un, ja nepieciešams, arī nogalina. Un šī spēka vadītā Krievija nesola mums ne mieru, ne labklājību.

Ph.D. Jurijs Feļštinskis (dzimis 1956. gadā Maskavā, 1978. gadā emigrējis uz ASV), grāmatu «Boļševiki i ļevije eseri» (Parīze, 1985), «K istoriji našei zakritosti» (Londona, 1988; Maskava, 1991), «Krušeņije mirovoi revoļuciji» (Londona, 1991; Maskava, 1992, 2014); «Voždji v zakoņe» (Мaskavа, 1999, 2008) autors, vairāku pētījumu un biogrāfiju līdzautors, tostarp 2001. gadā kopā ar A. Ļitviņenko sarakstītajai «FSB vzrivajet Rossiju», ko 2007. gadā izdeva 20 pasaules valstīs, sastādījis un komentējis vairākus desmitus Krievijas vēstures arhīvu dokumentu sējumu.

Vladimirs Pribilovskis
Vladimirs Pribilovskis Foto: Ekrānuzņēmums

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis. Cieto vāku sējums, 600 lpp., izdota 2017. gada jūlijā.

www.dgramata.lv

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu