Esat biežs viesis ASV, sadarbojaties ar daudziem zināmiem mūziķiem. Kā tas jūs ietekmē?
- Esmu pieredzējusi, ka ASV mūziķi ir ļoti atvērti – vienmēr gatavi improvizēt. Viņi zina, kā klausīties un būt par daļu no kaut kā; kā pieklusināt savus ego. Galvenais ir prasme koncentrēties uz kaut kā kopīga radīšanu, lai paustu to, ko vēlas teikt tava sirds un dvēsele. Šī pieredze palīdzēja man atvērties mūzikai, būt man pašai un netiekties pēc nesasniedzamiem ideāliem. Vācietei tas nav viegli. (Smejas.)
Jūsuprāt, vai Eiropas muzikantiem ir iespēja iekļūt ASV mūzikas tirgū? Diviem austrāliešiem tas ir izdevies – Kītam Urbanam un Ādamam Hārvijam.
- Ļoti grūti spriest. Zinu vācu ģitāristu, kurš pārcēlās uz Nešvilu un pelna tur naudu. Ja tas ir kāda mūziķa sapnis, ir jāmēģina!
Kā vērtējat «New country» mūziku? Vai jums ir kādi favorīti?
- Diemžēl man ir grūti atrast sev tīkamu «new country» mūziku, jo tā ir pārāk industrializēta. Īsta mūzika ir dvēseles valoda. Industrializēto mūziku rada dziesmu autoru komandas, kur vienam ir jāizdomā nosaukums, otram – viena rindiņa, citam – piedziedājums. Rezultātā ir izcila puzle. Tā neizklausās slikti, bet tai trūkst īstuma. Tas ir pirmais solis uz to, ka nākotnē mūziku rakstīs roboti, kur dziesmas elementus apvienos datorprogramma un cilvēki vispār nebūs iesaistīti.
Kas jums sakāms tiem, kas vēlas nākotnē kļūt par kantrimūzikas dziedātājiem?
- Protams, varat iedvesmoties no citiem māksliniekiem, bet, kad dziedat, – mēģiniet nevienu nekopēt. Esiet jūs paši, ieklausieties savā sirdī un dvēselē. Ļaujiet kaislībai pret īstu mūziku augt jūsos, klausoties senos meistarus. Izjūtiet viņu izteiksmes veidus un lai tas būtu jūsu mērķis. Jo tieši to mums šobrīd vajag vairāk kā jebkad!