Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Jūrmalas Kūrorta svētki

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Sestdien, 27.maijā, Jūrmalā norisināsies tradicionālie Kūrorta svētki - visas dienas garumā tiks svinēts vasaras sākums. Jūrmalnieki un svētku viesi aicināti izbaudīt Latvijā pirmo «Saldējuma festivālu» un unikālas starptautiskās ielu deju sacensības «Ghetto Dance Hardcore Battle», vienu no bērnu un jauniešu iemīļotākajiem festivāliem - «ZZ Festivālu», dziesminieku koncertu, kā arī svētku gājienu. Vakara noslēgumā vienreizēja koncerta programma - Majoru pludmalē uz lielās skatuves vienkopus uzstāsies dažādu paaudžu un mūzikas žanru Latvijas mākslinieki - «PeR», «Mesa», Igo, Aminata, Edavārdi, Marija Naumova, Viktors Lapčenoks un citi.

Svētku gājiens - jūrmalnieku tradīcija paaudžu paaudzēs

Jau tradicionāli tūkstošiem jūrmalnieku dodas svētku gājienā, pārsteidzot ar krāšņiem tērpiem un atraktīviem priekšnesumiem. Svētku gājiena dalībnieki dosies no Dzintaru mežaparka līdz pludmalei, kur uz lielās skatuves, turpinot pagājušajā gadā iedibināto tradīciju, atraktīvākajam Jūrmalas kolektīvam tiks pasniegts tēlnieces Olgas Šilovas darinātais autordarbs - ceļojošais Jūrmalas pilsētas kauss.

«ZZ Festivāls» - radošās un aktīvās atpūtas svētki

Jau trešo gadu jūras krastā, Dzintaru un Majoru pludmalē, pulcēsies skolēni no visas Latvijas, kas cīnīsies par uzvaru Latvijas skolēnu sporta un prāta spēļu «ZZ Čempionātā», dažādas aktivitātes paredzētas arī pārējiem jauniešiem un ģimenēm ar bērniem. «ZZ Festivālā», kuru vadīs Renārs Zeltiņš, uzstāsies pašmāju iemīļotie dīdžeji un mūziķi, tostarp arī grupa «Carnival Youth». Bērni un jaunieši varēs satikt savus iemīļotos youtuberus - Sindiju Lo, Evelīnu Pārkeri un Laurlāci.

«Saldējuma festivāls» - saldākie svētki gardēžiem

Pirmo reizi Latvijā Kūrorta svētkos notiks «Saldējuma festivāls», kurā visas dienas garumā Dzintaru pludmalē gan lieli, gan mazi svētku apmeklētāji varēs izbaudīt Latvijas labākos saldējumus Pols, Kārums, Tio, Klasika un Ekselence par īpaši «saldu» cenu no piena pārstrādes uzņēmuma «Food Union». Dienas gaitā būs arī aizraujošas aktivitātes un konkursi ģimenēm – iespēja iejusties saldējuma «ādā» īpašā fotostudijā, kā arī pārbaudīt precizitāti vārnēnu spēlē. Savukārt pludmalē būs uzburta romantiska kafejnīca, kurā varēs nobaudīt šefpavāru gatavotos saldējuma desertus. «Saldējuma festivāls» norisināsies Dzintaru pludmalē iepretim Turaidas ielas izejai uz jūru.

«Ghetto Dance Hardcore Battle» - ielu deju svētki

Kūrorta svētkos Majoru stāvlaukumā pulcēsies talantīgākie un spēcīgākie ielu dejotāji no Krievijas, Igaunijas, Baltkrievijas un Latvijas, kuri sacentīsies divās kategorijās – breakdance un hip hop. Par pasākuma muzikālo noskaņu rūpēsies dīdžejs Mix Master AG un dīdžejs K-EY Beats, pasākumu vadīs un pūli iekustinās Latvijas hip hop mākslinieks Ozols kopā ar Tarasu, vienu no Latvijas ielu deju kustības aktīvistiem.

Dziesminieku koncerts

Kūrortpilsētā svētkos pie «Hotel Jūrmala Spa» muzicēs dziesminieki Lauris Valters ar grupu, Kārlis Kazāks un draugi, Goran Gora un Edgars Šubrovskis ar grupu, muzikālo noskaņu papildinās dīdžejs Artūrs Krūzkops.

«Draugu sveiciens» - svētku vakara koncerts un uguņošana

Svētku noslēgumā Majoru pludmalē uz lielās skatuves koncertēs dažādu paaudžu un mūzikas žanru Latvijas mākslinieki. Vakara muzikālo programmu atklās grupa «PeR», pēc tam uzstāsies «Mesa», Igo, Marija Naumova, Aminata, Daumants Kalniņš, Ralfs Eilands, Jānis Stībelis, Dināra Rudāne, Edavārdi, Roberts Gobziņš. Vakara svētku programmu Jūrmalas pludmalē noslēgs Viktors Lapčenoks un uguņošana jūras krastā.

Kūrorta svētku laikā Jūrmalā noteikti satiksmes ierobežojumi. Lai nokļūtu uz pasākumiem, aicinām izmantot pilsētas sabiedrisko transportu un vilcienu satiksmi. AS «Pasažieru vilciens» Kūrorta sezonas atklāšanas svētku dienā līdztekus ierastajam grafikam nodrošinās papildu reisus uz Rīgu: Dubulti 23.21-Rīga 23.55, no Majoriem atiet plkst. 23.23. Tukuma virzienā pēdējais vilciens no Majoriem sestdien aties plkst. 00.07 (Rīga 23.36-Tukums2 00.57).

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu