Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Koncertzāle «Cēsis» atzīmē savu trešo pastāvēšanas gadadienu

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

27. maijā, plkst. 19, ar Operas Gala koncertzāle «Cēsis» atzīmēs savu trešo pastāvēšanas gadadienu. Svētku koncertā skanēs pasaulslavenu operu skaistākās ārijas un dueti, ko izpildīs valdzinošā Elīna Šimkus un Jānis Apeinis, bet vakara īpašie viesi būs operas zvaigznes no Puertoriko – Melba Ramos un Dāvids Astorga. Muzikālo buķeti bagātinās «DD orķestris» diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā.

«Trešās jubilejas priekšvakarā varam būt patiesi gandarīti par koncertzāles «Cēsis» nozīmīgo vietu un lomu Latvijas kultūras telpā. Šodien, pēc pirmajiem intensīvajiem darba gadiem, varam ar pārliecību teikt, ka mums ir izveidojies patstāvīgs, uzticīgs apmeklētāju loks – mūzikas, mākslas un teātra cienītāji no Vidzemes reģiona, Rīgas, visas Latvijas, kas novērtē mūsu piedāvāto daudzveidīgo māksliniecisko programmu, iespēju baudīt Latvijas un pasaules labāko mūziķu sniegumu, dzirdēt lieliskus orķestrus, piedzīvot unikālus mākslas projektus. Redzam, ka mūsu publika to novērtē, un koncertzāles piedāvātā mākslinieciskā satura ziņā varam jau kļūt saistoši arī Eiropas klausītājiem un kultūrtūristiem no citām valstīm. Tradīcija mūsu dzimšanas dienu maija pēdējā nedēļas nogalē atzīmēt ar operas žanru nav nejauša – tā kļūst par koncertzāles ikgadēju tradīciju un nemainīgu vērtību. Jau tuvākajā nākotnē esam iecerējuši koncertsezonas noslēgumu iezīmēt ar plašāku opermūzikas programmu – operas Gala, kā arī iepriecināt klausītājus ar operas uzvedumiem,» atklāj koncertzāles Programmu direktore Inese Zagorska.

Koncertzāles «Cēsis» trešajai dzimšanas dienai veltītā koncerta programma solās būt krāšņa un dzirkstoša. Tajā iekļautas ārijas un dueti no tādām klausītāju iemīļotām operām kā Rosīni «Seviljas bārddzinis», Mocarta «Figaro kāzas», Doniceti «Mīlas dzēriens», Pučīni «Bohēma», Verdi «Rigoleto» un «Traviata», Bizē «Kamena» un citām.

Jubilejas īpašie viesi būs operas solisti no Puertoriko – Melba Ramos, soprāns, un viens no jaunās paaudzes spožākajiem tenoriem Dāvids Astorga. Melba angažēta uz lomām tādos teātros kā Bonnas opera, Berlīnes Valsts opera, Berlīnes Komiskā opera un Berlīnes Vācu opera un citos. Dziedātāja viesojusies arī Ņujorkas Westchester Hudson Opera, Dženovas Teatro Carlo Felice, Barselonas Gran Teatre del Liceu, Bilbao Teatro Arriaga, Karaliskajā Covent Garden teātrī, Švecingenes festivālā, Zalcburgas Mocarta nedēļā un Zalcburgas Vasarsvētku festivālā. Savukārt Dāvids Astorga ir starptautisku konkursu laureāts, jaunais talants, kura repertuārā ir Mocarta operlomas Belmonte, Tamino, Ferrando, dons Otāvio, arī Ramiro («Pelnrušķīte»), Nemorīno un citas. Viņš sadarbojies ar tādiem izciliem diriģentiem kā Zubinu Mehtu, Plasido Domingo, Evelīno Pido un Maksimiljāno Stefanelli.

Koncertā dzirdēsim arī lieliskos pašmāju solistus – Elīnu Šimkus un Jāni Apeini. Spožā soprāna īpašniece Elīna Šimkus ir tikusi nominēta Lielajai mūzikas balvai 2015 kategorijā «Par izcilu sniegumu». Ārzemju prese viņu raksturojusi kā «jauneklīgi un svaigi skanošu soprānu» («Kölner Stadtanzeiger», Austrija), «enerģisku, muzikālu, apveltītu ar skaistu un elastīgu balsi» (»Gazeta Wyborcza», Polija), ar «gaišu, lirisku balsi, kas pelnījusi visaugstāko atzinību» («Der Neue Merker», Austrija). Jānis Apeinis ir Latvijas Nacionālās operas solists kopš 2003. gada. A/s «Latvijas Gāze» gadabalvas «Labākais operas solists» ieguvējs (2008, 2011, 2012). Apeinis nominēts Lielajai mūzikas balvai 2016 kategorijā «Gada mūziķis». Tiroles Valsts teātrī Insbrukā (Austrija) viņš viesojies Oņegina (2008) un Karla Žerāra (2010) lomā. Dzied titullomu Čaikovska operas «Jevgeņijs Oņegins» iestudējumā Sanktpēterburgas Mihaila teātrī, kas 2013. gadā novērtēts ar Krievijas prestižo teātra balvu «Zelta maska».

Operas Gala koncerta skanējumu bagātinās Cēsis jau vairākkārt dzirdētais «DD orķestris» jaunā diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā.

Kā jau dzimšanas dienā ierasts, apmeklētājus un viesus gaidīs arī īpaši pārsteigumi – ikviens varēs mieloties ar svētku kūku, apskatīt Francijas iedvesmotu mākslas izstādi ar tēlnieka Patrika Peltjē un divu izcilu latviešu gleznotāju – Sandras Krastiņas un Ilzes Avotiņas darbiem, bet koncertzāles skvērā tuvāk apskatīt un iepazīt OPEL automobiļa Insignia jaunāko modeli.

Vidzemes koncertzāle «Cēsis» durvis apmeklētājiem vēra 2014. gada 31. maijā kā otrā Latvijas reģionālā koncertzāle – gadu pēc savas vecākās māsas Latgales vēstniecības «Gors», kurai vēl pēc gada pievienojās Liepājas koncertzāle «Lielais Dzintars».

Biļetes uz Operas Gala koncertzāles «Cēsis» jubilejā var iegādāties koncertzāles kasē, kā arī «Biļešu Paradīze» tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu