Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

TVNET iesaka: TOP 10 pieturas punkti Muzeju naktī

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: TVNET

Šonakt, 19. maijā, visi dosimies ielās, kad satumsīs, jo tad sāksies pats, pats interesantākais - durvis vērs vietas, kuras parasti naktīs guļ. Muzejos, pilīs, veikalos, vārtrūmēs, dārzos, rūpnīcu teritorijās u.c. citreiz slēgtās vietās šonakt notiks rosība, un katrs interesents varēs sev rast aizraujošu piedzīvojumu. Kā jau katru gadu, arī šoreiz TVNET iesaka, mūsuprāt, interesantākos pieturas punktus!

 
Foto: Edijs Pālens/LETA

Atjaunotā Rīgas priekšpils atgūst vēsturisko spozmi - dodies, novērtē!

RĪGAS PILS – LATVIJAS VALSTS PREZIDENTA REZIDENCE
Pils laukums 3
www.president.lv

19.00–24.00 Pēc vairāku gadu vērienīgiem restaurācijas darbiem Rīgas pils priekšpils daļa ir atguvusi savu vēsturisko spozmi. Muzeju nakts apmeklētājiem tiks atvērta Rīgas pils priekšpils daļa, piedāvājot iespēju ielūkoties Rīgas pils reprezentācijas telpās – apskatīt grezno Svētku zāli, ielūkoties unikālajā Sūtņu akreditācijas zālē un 3. stāva anfilādē.

Apmeklētājiem būs iespēja arī izstaigāt priekšpils pagalmu un apskatīt gotikas laikmeta ciļņus «Madonna ar bērnu» un «Livonijas ordeņa mestrs Volters fon Pletenbergs», kas ir valsts nozīmes mākslas pieminekļi un vecākie viduslaiku tēlniecības pieminekļi Latvijā.

Muzeju nakts pasākumu Rīgas pilī kuplinās dažādi muzikālie priekšnesumi, kā arī apmeklētāji varēs vairāk uzzināt par Rīgas pils vēsturi un pils reprezentācijas telpu lietojumu mūsdienās.

Iekļūšanai Rīgas pilī tiks veikta drošības pārbaude pie ieejas. Lūdzam līdzi neņemt lielizmēra somas, pārtikas produktus, dzīvniekus un metāla priekšmetus.vv

 
Foto: TVNET

Klosteru dzīve gadsimtu gaitā - dodies ekskursijā ar mūķenēm

Klosteru dzīve gadsimtu gaitā
SAKRĀLO LIETU MUZEJS
Klostera iela 5
29481987

19.00–21.00 Tematiskās prezentācijas: klosteru pirmssākumi, klosteru uzplaukumi, klosterdzīve šodien (vada klostermāsas).
19.00–22.00 Ekskursija pa Svētās Magdalēnas baznīcu, torni un senā cisterciešu sieviešu klostera pagrabu (Svētās Ģimenes māja).

 
Foto: Zane Bitere / LETA

Ceļo savā bērnības laikā - Leļļu teātrī

Laika pavēlnieki
LATVIJAS LEĻĻU TEĀTRIS
K. Barona iela 16/18
www.lelluteatris.lv

19.00–01.00 Aicina Laika pavēlnieki – viņu vadībā laiks tiks fiksēts un paildzināts. Visi Leļļu teātra apmeklētāji kļūs par šīs akcijas dalībniekiem – būs iespēja iziet caur laika tuneli, kurā notiks Leļļu teātra topošo aktieru performances.
Leļļu teātra 1. stāvā varēs izmēģināt laika apstādināšanas punktus un laika «izstiepēju». Katru stundu teātra pagalmā vai foajē (ja līs lietus) notiks Leļļu teātra aktieru gatavots priekšnesums.
19.00–19.20 Capa laiks.
20.00–20.20 Dižmeža laiks.
21.00–21.20 Pelnrušķītes laiks.
22.00–22.20 Jūlijonkuliņa laiks.
23.00–23.20 Berlīnes zēnu laiks.
00.00–00.20 Kazanovas laiks.
Programmā iespējamas korekcijas.

 
Foto: publicitātes

«kim?» astoņgades svinības

Šo sestdien, 20.maijā Muzeju nakts laikā kim? Laikmetīgās mākslas centrs - viena no lokāli un starptautiski redzamākajām Latvijas laikmetīgās mākslas institūcijām svin savu 8. dzimšanas dienu un aicina visus aktuālās mākslas, kultūras un mūzikas cienītājus uz vērienīgām dzimšanas dienas svinībām!

Vakara programmā no plkst.19:00 līdz 21:00 sekojošu četru izstāžu atklāšana un apskate: mākslas un modes pasaulē atzītā ukraiņu mākslinieku dueta Synchrodogs sirreālo fotogrāfiju izstāde «Back to Nature», mākslinieces Darjas Meļņikovas & komponistes Agatas Meļņikovu otrā dubultizstāde «Spoguļotāji», kuras centrā ir māsu savstarpējā saprašanās un līdzpārdzīvošana, atrodoties vienai otras pusē, kā arī mākslinieka Tobiasa Kaspara beznosaukuma personālizstāde, ar kuru autors turpina viņa iecienīto tēmu - portreta un pašportreta žanra izpēti, šoreiz to veltot Ļeva Tolstoja «Annai Kareņinai» un noslēgumā - tenisa spēles kā kustības metaforās balstīta jaunās latviešu mākslinieces Katrīnas Čemmes pirmā personālizstāde.

Vakara kulminācijā no plkst.22:00 līdz 3:00 ar mūzikas festivālam cienīgu muzikālu programmu uz īpaši šim notikumam pēc mākslinieka Andra Eglīša skicēm būvētas skatuves kim? iekšpagalmā uzstāsies šībrīža repa princese Tommy Genesis (CAN), apvienības Easter pārstāvis Max Boss (DE) un āfrikāņu mūzikas ietekmēta elektroniskās mūzikas autore NKISI (UK).

Biļetes uz muzikālo programmu: 3 EUR pie ieejas

 
Foto: publicitātes

Vai esi bijis bumbu patvertnē?

Civilās aizsardzības inventāra privātās kolekcijas izstāde
THE BUNKER
Andrejostas iela 6a, Rīga (reāla atrašanās vieta 56.970059, 24.096529)
www.thebunker.lv

19.00–01.00 Ekskursija bumbu patvertnē.
Civilās aizsardzības inventāra apskatīšana.
Civilās aizsardzības inventāra pielaikošana un darbības principu skaidrošana

 
Foto: Ieva Čīka/LETA

Orientēšanās Rīgas Zoo: mini vēsturiskas vieta sun meklē lūsēnus

Muzeju naktī 20.maijā ar programmu «Vēstures nakts» piedalīsies arī Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs.

Vēstures naktī zoodārzā interesentiem tiks piedāvāts ieskatīties senākos laikos izdotajos dārza izdevumos, un aplūkot zooloģiskā dārza savulaik izveidotos plakātus. Tie tiks izvietoti Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcijā, kas atrodas kādreizējā restorāna telpās, sacīja zoodārza pārstāvji.

Tāpat apmeklētāji pie kases saņems īpašu zoodārza vēsturiskajām vietām veltītu plānu jeb darba lapu, kuru pareizi izpildot, varēs saņemt suvenīru no Rīgas Zoodārza.

Vēstures nakts laikā apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ne tikai ar vēsturiskām vietām zoodārzā, bet arī vērot, ko dzīvnieki dara vakaros, kad ikdienā tiek aizvērti dārza vārti.

Zoodārza pārstāvji arī pastāstīja, ka nīlzirgu mājā tiks izvietota kaulam veltīta izstāde «Osteo stāsti Zoodārzā».

Muzeju naktī zoodārza vārti apmeklētājiem būs atvērti līdz plkst.22, ekspozīcijas varēs aplūkot līdz plkst.23, bet klejot pa dārza takām drīkstēs līdz plkst.23.30.

Tāpat līdz plkst.22 būs atvērti arī zoodārza filiālē «Cīruļi» vārti, aicinot apmeklētājus par lētāku ieejas maksu nesteidzīgi vērot dzīvnieku uzvedību vakara stundās.

   
  Foto: Edijs Pālens/LETA

  Kur šonakt meklēt Mākslu?

  Muzeju nakts pasākumi nākti no 20.maija uz 21.maiju norisināsies visās Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja (LNMM) struktūrvienībās.

  Viņa pastāstīja, ka LNMM vēsturiskā galvenā ēka maijā svin pirmo gadadienu kopš tā atgriezusies aktīvā darbības ritmā pēc rekonstrukcijas un restaurācijas. Par Muzeju nakts devīzi ir izvēlēts retoriskais jautājums «Kas es būtu bez savas mākslas?», ko reiz uzdevusi gleznotāja Maija Tabaka. Šīs un citas ievērojamu latviešu autoru dažādos laikos izteiktās frāzes par mākslu, radīšanas procesu un dzīvi Muzeju naktī no plkst.19 līdz 24 būs iespēja atklāt pastāvīgajā ekspozīcijā «Latvijas māksla. 19.-20.gadsimts».

  Mākslas muzejā «Rīgas Birža» sadarbībā ar Spānijas Karalistes vēstniecību Latvijā no plkst.19 līdz 1 norisināsies «Spāņu kino vakars ar Luisu Bunjuelu», kura gaitā apmeklētājiem būs iespēja noskatīties spāņu kinorežisora Luisa Bunjuela (1900-1983) filmas «Andalūzijas suns» (1929) un «Zeme bez maizes» (1933) pianista Uģa Krišjāņa pavadījumā, kā arī filmu «Tuksneša Simons» (1965).

  Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā tiks izveidotas īpašas «Laika pieturas», no plkst.19 līdz 24 apmeklētāji tiks iedvesmoti pētīt ēkas dzīvesstāstu un iepazīt nozīmīgas kultūrvēsturiskās liecības, kā arī no jauna novērtēt mākslas bagātības, kas muzejā atrodas mūsdienās.

  Izstāžu zālē «Arsenāls» no plkst.19 līdz 24 izstādē «Hiperreālisms. Virziena variācijas Latvijā» ikviens interesents varēs ne tikai izsekot vizuāli efektīgā mākslas stila evolūcijai un metamorfozēm Latvijas glezniecībā, grafikā un tēlniecībā pusgadsimta garumā, bet arī piedalīties akcijā «Instagram» un laimēt loterijā.

  Savukārt Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja viesi šajā īpašajā naktī no plkst.19 līdz 23 varēs aplūkot izstādi «Dārdošie divdesmitie».

    
   Foto: Rīgas pašvaldības policija

   Policijai - 27! Ko tu par to zini?

   Rīgas pašvaldības policija šogad atzīmēs savu 27 gadu jubileju. Kā izskatījās policisti un viņu ekipējums pirms 27 gadiem, kādi bija drošības nodrošināšanas risinājumi – to visu būs iespējams apskatīt Rīgas pašvaldības policijas muzejā Hanzas ielā 7.

   Būs iespējams ne tikai apskatīt, bet arī pieskarties policijas transportam – motociklus, kvadriciklus un «busiņu». Lai Muzeju nakts norisinātos jautrāk, bērnus sagaidīs policijas suns Rotto, savukārt bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieki parūpēsies par pozitīvām un jautrām spēlēm.

    
   Foto: Edijs Pālens/LETA

   Visaktīvākā programma Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

   Laika rotaļas
   RĪGAS VĒSTURES UN KUĢNIECĪBAS MUZEJS
   Palasta iela 4
   67211358; 67356676; www.rigamuz.lv

   19.00–01.00 «Muzeja laikrāžu skaitīšana». Ekspress izstāde – uzdevums ar apmeklētāju piedalīšanos.
   «Sekunžu bezgalība». Muzeju nakts ekspress izstāde.
   «Rīgas pulksteņu stāsti - Rīgas laiks». Muzeju nakts ekspress izstāde.
   «Laika pieskārieni». Muzeju nakts ekspress izstāde.
   «Sirds dziesmas pāri laikiem». Muzeju nakts melodijas.
   Fotosalons «Reiz Rīgā» (ar saviem fotoaparātiem). Baneris ar Rīgas panorāmu.
   «Laikiem pāri…». Rīgas gadsimtu priekšmetisko liecību ceļš – apskatei atvērtas 13 ekspozīcijas zāles. Iespēja fotografēties īpašos interjeros.
   «Rīgas Doma krusteja – laika vārti uz tālajiem gadsimtiem» – Gaismas ceļš Krustejā nakts noskaņās.
   Koncertu un aktivitāšu programma Kolonnu zālē:
   19.30-19.40 «Laika elpa - laikmetīgā deja». Uzstājas deju grupa «Spotlight dance».
   19.50-20.40 «Muzicēšanas prieks - ceļā uz rītdienu». Uzstājas Babītes mūzikas skolas audzēkņi.
   20.50–21.00 «Laika elpa - laikmetīgā deja». Uzstājas deju grupa «Spotlight dance».
   21.05–21.30 «Izbaudīt mirkli». Rīgas Vācu kultūras biedrības vokālā ansambļa «MORGENROT» koncerts.
   21.40–22.30 «Kokles balss skan Latvijā – no aizlaikiem uz nākamību». Uzstājas Babītes novada kultūrizglītības centra koklētāju ansamblis «Balti» (vadītāja Valda Bagāta).
   22.40–22.50 «Laika elpa - laikmetīgā deja». Uzstājas deju grupa «Spotlight dance».
   23.00–00.30 «Džezs – laika improvizators». Muzicē Tango&džeza ansamblis «Tangoriginales» (Marks Viļenskis, Sava Zihs, Andris Veinbergs).
   00.30–01.00 «Laika un domas kustības liecinieks - vārds». Brīvais mikrofons.

    
   Foto: Evija Trifanova/LETA

   Uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju pēc vakara rotaļām!

   Starptautiskās Muzeju nakts ietvaros, 20. maijā, no 19:00 līdz 23:00, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejsaicina ikvienu apmeklētāju, neatkarīgi no vecuma - spēlēties un rotaļāties. Ezera ceļš vedīs apmeklētājus uz Kurzemes zvejniekciema pļavu, kur, Juglas ezera krastā, dižojas 19.gadsimta Kurzemes zvejnieku sētas un ēkas.

   Pasākuma programmā iekļautas dažādas atrakcijas un radošās darbnīcas. «Ripo ratiņ» un «senbaltu kalendārs», «mērnieks» un «ābece», «pliku, pļaku pa purva taku» un «dabon burkānu», «sēņu laiks jau klāt» un «zaķu medības», «zviedru kaujas» un vēl daudzas jaukas veco un jaunāku LAIKU rotaļas brīvā dabā. Balvas nodrošina «Skrīveru pārtikas kombināts».

   19:30 pamatskolas «Rīdze» interešu izglītības pulciņu koncerts - izstāde «Saule auda audekliņu ezeriņa maliņā». Vizināšanās zirga mugurā un «Priedes kroga» silta ugunskura zupa vēderā.

   Ieeja uz pasākumu notiks tikai pa Ezera vārtiem. Muzeju nakts pasākumā ieeja bez maksas.

   Muzeju nakts pasākumi notiks arī LEBM lauku nodaļās Vecpiebalgā un Papē.

   Muzejā «Vēveri» (Vecpiebalga) no 18:30 līdz 23:00 būs īpaša darbnīcu programma - aušanas darbnīcā būs iespēja ieaust savu rakstu stellēs uzvilktajā audeklā; maizes cepšanas darbnīcā - graudu malšana rokas dzirnavās un graudberzī, maizes cepšana un degustācija; celošanas darbnīca - seno jostu, prievīšu izgatavošana; rotu kalšanas darbnīca, kā arī Putnu taka - iepazīšanās ar folkloras materiālu, kas atainojot putnus un to dziesmas ar tautasdziesmu palīdzību.

   Papes ciema «Vītolniekos « (Rucava) zvejnieka sēta būs atvērta apmeklētājiem visu dienu līdz plkst.22:00. «Vītolnieku» sēta un ēku iekštelpas tiks izgaismotas ar dažādiem gaismas objektiem un projekcijām, noskaņu, papildinot ar mūzikas skaņām, kas veidos īpašu, laika ritu, noskaņu.

   Muzeja apmeklētājiem tiks piedāvāti plītī cepti pīrāgi un zāļu tēja.

   Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
   Comments

   Tēmas

   Nepalaid garām!

   Uz augšu