Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Augustā Dzintaru koncertzālē notiks koncerts ar Guntara Rača dziesmām

TVNET
Augustā Dzintaru koncertzālē notiks koncerts ar Guntara Rača dziesmām
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

27. augustā Dzintaru koncertzālē festivāla «Bigbank Latvijas pērles» laikā notiks Guntara Rača «dziesmu pērļu vakars», informē «MicRec» pārstāve Ilze Pleša. Sadarbībā ar Latvijas pazīstamākajiem mūzikas autoriem rakstītās Rača dziesmas ir kļuvušas par mūsdienu populārās mūzikas klasiku, un šis vakars solās būt par sadziedāšanās svētkiem ikvienam klātesošajam, norāda Pleša.

Koncerta pirmajā daļā «Kur dzīvo laime» uzstāsies Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris un Uldis Marhilevičs. Kopā ar solistiem izskanēs dziesmas no trīs dziesmu cikliem ar Rača vārdiem. Skanēs dziesmas no populārajiem cikliem «Iedomājies» un «Gaismas atgriešanās». Kopā ar kori dziesmas izpildīs solisti Aija Andrejeva un Miks Dukurs.

Šis koncerts būs unikāla iespēja dzirdēt dziesmas no pavisam jaunā koru cikla «Tiltiem pāri», kura pirmatskaņojums notiks 20.jūlijā bērnu un jauniešu koru lieluzvedumā «Arēnā Rīga», norāda «MicRec» pārstāvji. Savukārt, bērnu ansamblis «Dzeguzīte» kopā ar dziedātājiem Andrejevu, Katrīnu Binderi, Mārtiņu Ruski, Normundu Rutuli un Kasparu Markševicu izpildīs dziesmas no jaunākā Rača dziesmu albuma «Kur dzīvo laime».

Koncerta otrajā daļā «Lecam pa vecam» solisti Andrejeva, Antra Stafecka, Olga Rajecka, Rutulis, Ivo Fomins un Ruskis izdziedās tādus hitus ar Rača vārdiem kā «Saule riet», «Dzīve ir viena», «Nekas jau nebeidzas», «Vētra nāk», «Kūko, kūko dzeguzīte», «Raudāja māte», «Nekur nav tik labi kā mājās» un daudzas citas.

Guntars daudzus gadus ir pazīstams arī kā koncertējošs mūziķis un grupas «bet bet» bundzinieks. Savas mūziķa gaitas Račs sāka 80.gados Liepājā. Pirmā viņa dibinātā grupa ir «Saldās sejas» ar Tomasu Kleinu un Ivo Fominu, un tieši šī grupa atjaunotā sastāvā kāps uz Dzintaru koncertzāles skatuves. Kleins, Račs, Jānis Narkevics juniors, Andris Alviķis, Uģis Tirzītis un Fomins kopā ar solistiem izpildīs labi zināmus, iemīļotus hitus no grupu «Līvi», «Fomins & Kleins» un «Liepājas brāļi» repertuāra. Visas dziesmas skanēs netipiska sastāva - sešu akustisko ģitāru - pavadījumā, norāda pasākuma organizētāji.

Festivāls «Bigbank Latvijas pērles» šogad notiks jau ceturto gadu un norisināsies trīs dienas - no 25.augusta līdz 27.augustam Dzintaru koncertzālē, piedāvājot daudzveidīgu pašmāju mūzikas krāsu paleti. Festivāla laikā vienmēr skanējušas iemīļotas un atpazīstamas dziesmas - latviešu mūzikas pērles, kuras visas vieno kāda tematika. Šogad festivāla programmā izvēlēti trīs izcili latviešu dzejnieki - dziesmu vārdu autori - Jānis Peters, Māra Zālīte un Guntars Račs, kuru dziesmas izpildīs labākie no labākajiem popmūzikas izpildītājiem.

Biļetes uz festivālu pieejamas «Biļešu paradīze» kasēs un vietnē «www.bilesuparadize.lv».

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu