Rīgā Mātes dienai un Starptautiskajai ģimenes dienai veltīti koncerti un svētku pasākumi

TVNET
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Evija Trifanova / LETA

Svētdien, 14.maijā, kad šogad tiks atzīmēta Mātes diena, Rīgas kultūras centros un Sv. Pētera baznīcā notiks vairāki koncerti un sirsnīgi pasākumi, veltīti māmiņām un vecmāmiņām. Vairāki nedēļas nogalē rīkotie pasākumi būs veltīti arī Starptautiskajai ģimenes dienai, kuru atzīmē 15. maijā. Ieeja svētku pasākumos ir bez maksas.

Jau sestdien, 13. maijā, muzejā «Rīgas Jūgendstila centrs», atzīmējot Starptautisko ģimenes dienu, tiks rīkotas teatralizētas ekskursijas. Savukārt 14. maijā par godu māmiņām muzejā būs koncerts «Es savai māmiņai», kurā piedalīsies Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas audzēkņi un koncertmeistare Santa Puriņa.

Svētdien, 14. maijā, māmiņām veltīts koncerts notiks kultūras pilī «Ziemeļblāzma». Tautas deju ansambļa «Zelta sietiņš» dejotāji skatītājus priecēs koncertā «Pavasari gaida viņa, visa dzīva radībiņa», bet skatuves mākslinieki Gints Andžāns, Ieva Akuratere, Ginta Krievkalna, Varis Vētra, Marts Kristians Kalniņš, Rēzija Kalniņa, Olga Rajecka, muzikālā apvienība «Vintāža» un ansamblis «Dzeguzīte» ielūdz apmeklētājus uz koncertu «Mans stāsts». Kultūras centrā «Mazā ģilde» varēs baudīt solistes Aijas Vītoliņas, pianista Romāna Vendiņa un saksofonista Dāvja Jurkas māksliniecisko sniegumu koncertā «Sirdspuksti». Klausītāji gaidīti arī pasaules un tautas mūzikas grupas «Zāle» koncertā «Viņa», kas notiks kultūras centrā «Imanta», kā arī Kārļa Kazāka koncertā «Sirsnīgais miers», kas būs dzirdams kultūras centrā «Iļģuciems». Jauks svētku noskaņas koncerts «Saules mirkli dāvājot» būs arī Brīvības gatves 266 telpās, kur uzstāsies soliste Evita Pehlaka un VEF Kultūras pils vokālais ansamblis «Poppy».

Svētku pasākumi notiks ne tikai kultūras centros, bet arī baznīcās. Rīgas Domā būs labdarības koncerts «Uzzied eņģeļu koks» ar Pāvula Jurjāna mūzikas skolas vijolnieku ansambļa un simfoniskā orķestra, kā arī kamerkora «Cantus» piedalīšanos. Šajā koncertā ieeja ir par ziedojumiem. Savukārt Rīgas Sv. Pētera baznīcā dziedās jauktais koris «Domino» diriģenta Eduarda Fiskoviča vadībā koncertā «Satikšanās».

Mātes un ģimenes dienai veltītos pasākumus atbalsta Rīgas pašvaldība, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Pasākumu programma pieejama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv.

Nepalaid garām!

Uz augšu