Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Režisors Vaivars Latvijas himnu nosauc par seklu

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Facebook

Skandalozais Dailes teātra aktieris un režisors Regnārs Vaivars pirms pāris dienām «Facebook» sacēlis pamatīgu vētru. Īsi pēc pusnakts savā profilā viņš publicējis LPSR himnu, piebilstot, ka esošā «Dievs, svētī Latviju» ir par seklu. Protams, pie minētā ieraksta komentāros šis asais viedoklis saņēma ne mazāk asas atbildes.

«DAUDZ JAUDĪGĀKA KOMPOZĪCIJA PAR DIEVS SVĒTĪ LATVIJU. ES GRIBĒTU SATIKT TOS PIDERASUS KURI PIEŅĒMA NU JAU NEMAINĀMU LĒMUMU, PAR BRĪVĀS LATVIJAS HIMNU PAŅEMT KAUT KO TIK SEKLU,» šādu tekstu ar lieliem burtiem publicējis Vaivars.

Foto: Facebook

Vēlāk pie raksta Vaivars paziņo: «Es nemaz nezināju, kādā valstī mēs dzīvojam, ja man 30 minūšu laikā piezvanīja 83 cilvēki, lai pateiktu, ka es iesēdīšos cietumā par himnas zaimošanu. Viņu starpā arī juristi.»

Cilvēki uz šo izlēcienu reaģē dažādi - vieni par aktieri iesmej («Mazāk dzert vajag!»), savukārt citi, iespaidojoties no Vaivara izteikumiem, rosina mierīgā ceļā paturpināt diskusiju par to, vai Latvijai vajag jaunu himnu.

Šāda diskusija, starp citu, ik pa laikam parādās publiskajā telpā, jo daudziem agnostiķiem un vienkārši neticīgiem cilvēkiem ir grūti identificēties ar himnā ietverto lūgšanu Dievam.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu