Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pūpolsvētdienā «Gorā» koncerts Francijas noskaņās

TVNET
Pūpolsvētdienā «Gorā» koncerts Francijas noskaņās
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Olīvija Steindlere
Olīvija Steindlere Foto: Publicitātes foto

Pūpolsvētdienā Latgales vēstniecībā «Gors», 9. aprīlī 16, uz pavasarīgu koncertu Francijas noskaņās aicina Rēzeknes kamerorķestris un vijolniece Olīvija Steindlere, kuru izpildījumā izskanēs Žorža Bizē, Kamila Sensānsa, Morisa Ravēla un citu franču komponistu skaņdarbi.

Rēzeknes kamerorķestra vārds šobrīd vairs komentārus neprasa. Diriģenta Jāņa Stafecka vadītais kolektīvs, kurā apvienojušies Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi, pedagogi, mūziķi, kuri jau izskolojušies Rēzeknē un turpina mūzikas studijas Rīgā vai citur pasaulē, tāpat Latvijas labāko orķestru mūziķi, ar sniegumu un koncertos jaušamo enerģiju izpelnījies atzinīgus vārdus gan no klausītājiem, gan mūzikas vērtētājiem. Nu jau par tradīciju varētu saukt arī kamerorķestra koncertus – šoreiz aprīļa sākumā izdzīvosim franču pavasari mūzikā, izskanot Bizē, Sensānsa, Ravēla un citu franču komponistu darbiem.

Orķestra diriģents Jānis Stafeckis, komentējot izvēlēto programmu, saka: «Veidojot koncerta programmu ar Rēzeknes kamerorķestri, allaž vēlos tajā iekļaut jaunajiem mūziķiem saistošu, muzikāli daudzveidīgu un uz orķestra izaugsmi vērstu programmu. Tāpat savos koncertos mēģinām piesaistīt mūsu klausītājam interesantus solistus – šoreiz tā būs Francijā dzīvojošā vijolniece Olīvija Steindlere – vienīgā man zināmā vijolniece, kura atskaņojusi Paganīni «24 kaprīzes» dzīvajā izpildījumā vienā koncertā. Tas ir fakts, kas runā pats par sevi».

Olīvija Steindlere (Olivia Steindler, Francija) ir vijoļspēles brīnumbērns. Dzimusi mūziķu un komponistu ģimenē, pirmo reizi uz skatuves sevi pierādījusi jau 5 gadu vecumā. Viņa ir izcilu mūziķu audzēkne un prestižu balvu («Palma d’Oro», «Premio Viotti», «Médaille Paganini») laureāte, regulāri koncertē mūzikas festivālos visā pasaulē. Savā daiļradē Olīvija Steindlere bieži pievēršas romantisma mūzikai, kas māksliniecei ir sevišķi tuva. Koncertā Latgales vētstniecībā GORS vijolniece atskaņos koncertskatuvju retumu – Ernsta Šosona «Poēma vijolei ar orķestri».

Olīvija Steindlere
Olīvija Steindlere Foto: Publicitātes foto

Jānis Stafeckis, kurš ir Rēzeknes kamerorķestra diriģents kopš 2011. gada, ir valsts kamerorķestra «Sinfonietta Rīga» kontrabasu grupas vadītājs. Savu radošo mūziķa darbību sācis Viļānu mūzikas skolā, apgūstot vijoļspēli. Izglītošanos turpinājis JIRMV, kur pievērsās kontrabasa spēlei. Absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu. 2008. gadā tika nominēts Lielajai Mūzikas balvai par darbu ansamblī. Bijis Rīgas Kamermūziķu, Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra, Liepājas simfoniskā orķestra, Rīgas festivāla orķestra mūziķis. Šobrīd Jānis Stafeckis turpina pilnveidot savas diriģenta prasmes JVLMA Studiju programmā «Simfoniskā orķestra diriģēšana» pie profesora Andra Vecumnieka.

Rēzeknes kamerorķestris rēzekniešiem un pilsētas viesiem regulāri cenšas sarūpēt jaunas koncertprogrammas – pērn kopā ar čellisti Guntu Ābeli tika svinēta Jāņa Ivanova 110. jubileja, tāpat pirms tam orķestris gatavojis īpašas koncertprogrammas gan ar jauno vijolnieku Daniilu Bulajevu, gan operdziedātāju Sonoru Vaici, Rēzeknes bigbendu un citiem māksliniekiem, bet 2016. gada maijā kopā ar «Xylem TRIO» un «Latvian Voices» pirmatskaņojis Riharda Zaļupes skaņdarbu «Latgales ainavas».

Koncerta norisi atbalsta Rēzeknes pilsētas dome un Francijas institūts. Biļetes – Latgales vēstniecības «Gors» un «Biļešu Paradīze» biļešu sistēmās, cena 5,00–10,00 €. Plašāka informācija: latgalesgors.lv.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu