Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Vecajos Ķemeru kapos atvadās no Purva Intas

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Saulainā 23. marta dienā Fazānu (vecajos Ķemeru) kapos, Ķemeru nacionālā parka teritorijā zemes klēpī guldīta filmas «Dokumentālists» izteiksmīgā galvenā varone Purva Inta, īstajā vārdā Inta Grigoroviča. Aplūko foto no izvadīšanas!

Jau vēstīts, ka 16. martā mūžībā aizgājusi filmas «Dokumentālists» galvenā varone Purva Inta. Inta vairākus gadus viena mitinājās Ķemeru tīrelī. Ivars Zviedris kopā ar režisori Inesi Kļavu bija nolēmis iemūžināt viņas dienas gaitas dokumentālajā filmā, kas guva plašu atpazīstamību. Filma «Dokumentālists» ir stāsts par attiecībām starp dokumentālistu un dokumentējamo.

Režisors aizvadītajā nedēļā atklāja, ka filmas galvenā varone vēlējusies, lai viņu apglabā pēc iespējas tuvu vietai, kur viņa pavadījusi sava mūža nogali, līdz ar to Zviedris centīsies nodrošināt kundzes apbedīšanu kapos Ķemeros. Zviedris zināja teikt, ka Grigoroviča pēdējās dzīves dienās slimojusi, bet 16. martā devusies aizsaulē.

«Dokumentālista» pirmizrāde notika 2012. gadā kinofestivālā «Lielais Kristaps». Pēc tam filma guva panākumus vairākos kino festivālos.

Pagājušogad TVNET viesojās pie Intas. Noskaties interviju!

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu