Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Miris leģendārais «Čikāgas piecītis» Alberts Legzdiņš

TVNET/LETA
Miris leģendārais «Čikāgas piecītis» Alberts Legzdiņš
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edijs Pālens /LETA

Pagājušajā naktī mūžībā ir aizgājis ansambļa «Čikāgas piecīši» solists Alberts Legzdiņš (1933), kurš nākamgad Latvijas jubilejas dienās ar draugiem bija iecerējis apceļot Latviju, bet tagad ir devies savā pēdējā ceļojumā uz Debesu valstību, tā sociālajā tīklā Facebook ziņo mūzikas producents Juris Millers.

«Čikāgas piecīši» uzskatāmi par senāko muzicējošo latviešu populārās mūzikas grupu, kas dibināta 1961.gada pavasarī, kad 11.martā uz savu pirmo koncertu sapulcējās Modris Avotiņš, Uldis Ievans, Jānis Rinkušs un Legzdiņš. Kopumā šajos gados ansambļa sastāvā darbojušies vairāk nekā 30 mūziķi un dziedātāji.

Grupas repertuārā bija gan pašu sacerētas, gan arī latviskotas populāras amerikāņu popmūzikas dziesmas, turklāt koncertos vienmēr tika iekļauti joki un humoristiski skeči par ikdienu un politikas aktualitātēm.

Pateicoties «Čikāgas piecīšiem,» Latvijas klausītāji varēja iepazīt citādi nepieejamo Boba Dilana, «Paul&Mary» un citu zvaigžņu repertuāru latviešu valodā, kas tika atskaņots visai demokrātiski - ar dažām ģitārām un balsīm. Ar savu repertuāru ansamblis saucams arī par latviešu kantri mūzikas pamatlicēju.

Jau savas darbības pirmajos gados «Čikāgas piecīši» kļuva populāri un pamazām apceļoja visas 30 tolaik ASV darbīgās latviešu kolonijas, kam sekoja koncerti Kanādā. Dzimtenē pirmā ansambļa uzstāšanās notika 1989.gadā Mežaparka Lielajā estrādē, kur sapulcējās 100 000 klausītāju.

Turpmāk «Čikāgas piecīši» Latvijā bijuši bieži viesi, 2011.gadā sniedzot savu pirmo atvadu turneju, tādējādi nosvinot savas pastāvēšanas 50.gadadienu.

2011. gadā grupa paziņoja par aktīvo muzicēšanas pārtraukšanu, kas nozīmē, ka turpmāk netikšot organizētas tūres un koncerti, tikai atsevišķos pasākumos varēs redzēt grupas uzstāšanos.

2013. gadā «Čikāgas piecīšiem» piešķīra «Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvu 2012» par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā. Savukārt pats Alberts Legzdiņš saņēmis arī Triju zvaigžņu ordeni.

«Čikāgas piecīšu» diskogrāfijā ir vismaz 12 skaņuplates, 16 kasetes un 10 kompaktdiski, kuru vidū ir gan studijas, gan koncertieraksti, arī labāko skaņdarbu izlases, un tādas dziesmas «Mūsu mīlestība», «Par mani, draudziņ, nebēdā», «Es redzēju bāleliņu», «Līgo dziesma», «Lai visa pasaule to redz» un arī lustīgās «Made In Latvija», «Es savai līgavai», «Jo man garšo alus» un daudzas citas.

Par godu «Čikāgas piecīšu» pusgadsimta jubilejai 2011.gadā tika uzņemta dokumentālā filma «Par mani, draudziņ, nebēdā».

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Alberta Legzdiņa piederīgajiem!

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu