Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Grupa «Sestā jūdze» publicē dziesmas «Upe» video

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Viena no vistitulētākajām pašmāju kantri mūzikas grupām «Sestā jūdze» pēc tam, kad pērn atzīmējusi savu 15 gadu pastāvēšanas jubileju un izdevusi savu labāko dziesmu izlasi, atkal ir ierakstu studijā un strādā pie jauna labuma, kuru plānots izdot šā gada 23. oktobrī. Jauns albums vienmēr nozīmē arī jaunas dziesmas un dziesmu video. Un tāpēc šonedēļ radiostacijām un TV kanāliem tiek piedāvāts grupas jaunākais veikums, dziesma «Upe».

Dziesmas mūzikas autors ir grupas līderis Agris Gedrovičs, bet dziesmas vārdus rakstījusi Smiltenes puses dzejniece Marika Svīķe, kuru pašlaik skārušas nopietnas veselības problēmas, bet kura joprojām ir apņēmības pilna rakstīt un radīt.

Par dziesmas «Upe» tapšanu un vārdiem Marika raksta: «Jo ilgāk dzīvojam, jo vairāk saprotam, ka ejam uz aiziešanu… Un kādreiz šķiet, ka tas viss, ko mēs te darām vai nedarām, ka tam nav nekādas jēgas, jo redzam, ka dzīve (kā upe) nevar apstāties tajā brīdī, kad mums ir vislabāk, kad mums ir visvairāk naudas, kad mēs esam slavas virsotnē, - upe tikai plūst ...»

Ierosmi savām dziesmām grupas galvenais dziesmu autors Agris guvis arī Aleksandra Čaka un Ārijas Elksnes dzejā, taču pati pirmā paša sacerētā dziesma arī ir rakstīta, par pamatu ņemot tieši Marikas Svīķes dzeju.

Agris: «Mani ļoti uzrunā Marikas stāstījums un vārdu plūdums. Man vispār ir svarīgi vispirms atrast dzejoli.»

Dziesmas video veidojusi un montējusi kompānijas «Skybird Productions» producente Arta Jenemane, kas pati arī kopīgi ar Zigmundu Ziemeli veica operatora darbu. Šī nav pirmā sadarbība ar grupu, jo tieši Arta veidojusi līdz šim laikam visveiksmīgāko grupas video dziesmai «Pieci soļi, nedēļa vai mūžs», kurš interneta platformā YouTube nu jau ir skatīts gandrīz 123 000 reižu, kas šā žanra izpildītājiem ir ļoti pieklājīgs rādītājs.

Agris: «Paši noskatījāmies video, un kamols kaklā vēl ilgi turējās. Paldies Artai un viņas komandai par padarīto. Viņas komanda strādā ļoti profesionāli. Video precīzi izstāsta dziesmas sajūtas.»

Jaunā albuma dziesmas tiek ierakstītas sadarbībā ar kompāniju «Mikrofona ieraksti» un studijas «Factory Sounds» producentu Gintu Stankeviču, kurš ierakstīja arī dziesmu «Pieci soļi, nedēļa, vai mūžs».

Jaunā dziesma «Upe» ir pieejama visās digitālajās mūzikas izplatīšanas vietnēs visā pasaulē, tostarp iTunes, Spotify, Amazon un Apple Music.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu