Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Zināmas dziesmas, kas pretendē uz «Zelta mikrofonu» kategorijā «Radio hits»

TVNET
Zināmas dziesmas, kas pretendē uz «Zelta mikrofonu» kategorijā «Radio hits»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Liena Grīna (LAIPA)
Liena Grīna (LAIPA) Foto: Publicitātes foto

Apkopojot Latvijas radiostaciju atskaites, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) noskaidrojusi piecas Latvijā radītās dziesmas, kas pretendē uz Mūzikas ierakstu gada balvu «Zelta mikrofons» kategorijā «Radio hits».

Lai noteiktu nominantus, LaIPA apkopojusi datus par dziesmu atskaņojumu Latvijas radiostacijās 2016. gadā. Rezultātus veidojušas 10 radiostacijas: Radio SWH, Star FM, Rietumu Radio, Radio Tev, Radio Skonto, Kurzemes Radio, Capital FM, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2 un Latvijas Radio 5.

Uz radio hita balvu pretendē tikai tie ieraksti, kas publicēti laika posmā no 2015. gada 2. decembra līdz 2016. gada 1. decembrim. Visvairāk reižu atskaņotās dziesmas pēc to skanēšanas biežuma tiek reizinātas ar radiostaciju reitingiem. Piecniekā var iekļūt dziesmas, kas skanējušas vismaz trīs radiostacijās.

«Latviešu mūzikas īpatsvars ar katru gadu pieaug, tomēr ir tālu no vēlamā. Latvijā radītajām dziesmām ir jākonkurē ar pasaules līmeņa ierakstiem, un dažādās radiostacijās tas notiek ar dažādu intensitāti. Līderis latviešu dziesmu atskaņošanā, protams, ir Latvijas Radio. Pārējās stacijās joprojām dominē ārvalstu ražojumi. Latvijas mūziķi cer, ka ierosinātais vietējās mūzikas kvotu modelis šo tendenci varētu mazināt,» atzīst Zelta Mikrofons producente Elita Mīlgrāve.

Balstoties uz radiostaciju datiem, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība Zelta Mikrofonam kategorijā Radio hits izvirzījusi (alfabētiskā secībā):

Čaļi - «Musiqq»

Debesis iekrita tevī - «Prāta vētra» un «Musiqq»

Miglas rīts - Intars Busulis

Pastnieks - Dons

Tepat - Dons

«Aizvadītajā gadā ar spēcīgām kompozīcijām sevi pieteica vairāki pašmāju mūziķi un muzikālās apvienības. Šīs kompozīcijas jau ir iekļuvušas regulārajā radio rotācijā un iekarojušas klausītāju sirdis. 2016.gadā LaIPA veiktajā Mūzikas patēriņa indeksā noskaidrots, ka 47% Latvijas iedzīvotāju mūziku klausās radio, apliecinot tā nozīmīgo lomu cilvēku ikdienā. Apsveicu visus TOP 5 Radio hita nominantus ar lieliskajiem panākumiem, un ar nepacietību gaidām 28.februāra apbalvošanu,» saka LaIPA izpilddirektore Liena Grīna.

28. februārī Dailes teātrī jau 21. reizi tiks pasniegti «Zelta mikrofoni» aizvadītā gada spožākajiem, pārsteidzošākajiem un labākajiem ierakstiem. Svētku ceremonijai būs iespējams sekot līdzi kanālā LNT un Kanāls 2, kā arī tiešraidē portālos skaties.lv un tvplay.lv.

Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons organizē Latvijas skaņu ierakstu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība LaMPA sadarbībā ar LaIPA un Latvijas Republikas Kultūras ministriju. Pasākuma ģenerālsponsors SMScredit.lv, sponsors – tirdzniecības parks «Alfa».

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu