Jānis Ozoliņš par koncerta ideju stāsta: «Ar Filipa Glāsa mūziku esmu veidojis personiskas attiecības turpat divpadsmit gadu garumā. Viss aizsākās ar interesi par 20. gs. mūzikas vēsturi, kurā nozīmīga loma atvēlēta arī amerikāņu minimālismam. Vērīgi ieklausoties īpaši F. Glāsa vēlīnajā klaviermūzikā, saklausām gan baroka, gan klasicisma, gan romantisma mūzikas uzplaiksnījumus. No minimālismam raksturīgajiem eksperimentiem ar cikliskajiem atkārtojumiem, kas klausītājus ieved transā, F. Glāss laika gaitā ir devies liriskas mūzikas meklējumos, dēvējot to par citu skatījumu uz harmoniju.
Šis koncerts ir mans veltījums komponistam viņa 80. dzimšanas dienā 80 minūšu garumā, atskaņojot gan hrestomātiskos skaņdarbus, kas latviešu klausītājiem ir labi pazīstami, - «Mad Rush» (1979), Opening (1981) un cikls «Metamorphosis for piano» (1988), gan Latvijā līdz šim reti atskaņotās etīdes klavierēm (I daļa, 1994-1995), kuru jaunākais sējums (II daļa, 2012) parāda pavisam citu Glāsu un kuru klausītāji iespējams koncertatskaņojumā iepazīs pirmoreiz. Kopā ar domubiedriem šajā koncertā centīsimies atklāt komponista skaņdarbu stāstus audiovizuālā valodā. «
Filips Glāss ir viens no 20. gadsimta ietekmīgākajiem komponistiem, kurš ir sadarbojies ar bītu paaudzes dzejnieku Alenu Ginsbergu, kinorežisoriem Vudiju Allenu, Martinu Skorsēzi, Stīvenu Daldriju, teātra režisoru Robertu Vilsonu, mūziķiem Deividu Boviju, Polu Saimonu un citiem. Filips Glāss ir pirmais komponists, kurš ir iekarojis skatītāju simpātijas gan operu namos, koncertzālēs un teātros, gan filmu un populārās mūzikas pasaulē.