Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Labākie 2016. gada pašmāju albumi (10.-6.)

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: TVNET

2016. gadam izskanot, turpinām ielūkoties pašmāju populārās mūzikas laukā, kurā šogad, līdzīgi kā citus gadus, izdoti (gan digitāli, gan CD, gan vinilā) vairāk nekā 100 jaunu ierakstu. Līdzīgi kā pagājušogad, piedāvāšu 25 labāko pašmāju albumu sarakstu (izlases, EP, koncertalbumi netiek skaitīti) dažādos žanros. Jāsaka, ka daudzi vērtīgi un rezonējoši albumi šajā top25 tomēr neiekļuva, taču tas nenozīmē, ka tie ir bijuši slikti. Ikviens jauns ieraksts, kas ieskaņots Latvijā, turklāt vēl latviešu mēlē, ir notikums - lielāks vai mazāks, bet notikums. Šodien priekšpēdējais piecnieks.

 
Foto: Nauris Garkaklis/TVNET

Elizabeta Lāce «Mōaigā»

Viens no interesantākajiem eksperimentālās mūzikas albumiem blakus «Dora» platei ir bijušās grupas «Sus dungo» dalībnieces Elizabetas Lāces ieraksts «Mōaigā» (no lībiešu valodas - zemesmala). Tieši Vidzemes un Kurzemes jūrmalā 26 gadus vecā mūziķe arī smēlusies iedvesmu šim ierakstam un foto albumam. Albumā no arfas izvilktas neticamas skaņas, radot pārlaicīgu, universāli rezonējošu mākslas darbu.

 
Auļi
Auļi Foto: Publicitātes foto

Auļi «Gadalokos»

Bungu un dūdu mūzikas grupa «Auļi» radījusi savu versiju par Vivaldi «Gadalaikiem» - oriģinālmūzikas albumu «Gadalokos». Piektais grupas ieraksts veltīts gadskārtu tematikai, un tajā ietvertas 16 dinamiskas dūdu un bungu kompozīcijas, kas sasaucas ar laika skaitīšanu senlatviešu kalendārā. Kā iedvesmas avots albuma tapšanai kalpojusi kāda sena rotaslieta – bronzas piekariņš, atrasts izrakumos Tukuma pilskalnā. Šī zīme rotā arī albuma vāku.

 
Foto: Publicitātes foto

Kārlis Auziņš «Images in Regard of The Central Reference System»

Maijā izdots savdabīgs džeza mūzikas ieraksts, kura autors ir latviešu saksofonists Kārlis Auziņš un viņa kvartets. Ieraksts tapis kopā ar trim ārzemju jaunekļiem - poļu pianistu Artūru Tuzniku (Artur Tuźnik), zviedru kontrabasistu Joelu Illerhagu (Joel Illerhag) un dāņu bundzinieku Jākobu Hojeru (Jakob Høyer). Kārlis ir studējis Amsterdamas konservatorijā, un šobrīd gatavojas iegūt maģistra grādu Kopenhāgenas ritmiskās mūzikas konservatorijā. Albums ieskaņots Kopenhāgenā DKDM studijā.

 
Foto: Publicitātes foto

rolands če «NIMFO»

Latvijā hiphopa aprindās rolanda če vārds ir labi pazīstams jau gandrīz desmit gadus, taču tikai tagad šis 25 gadus vecais reperis no Talsiem (jau ilgāku laiku mīt galvaspilsētā) nolēmis nostāties starmešu gaismā (un arī pavisam neuzkrītoši), laižot klajā savu pirmo albumu «NIMFO».

Albums tapis kopā ar Ansi Kolmani «Dirty deal Audio» studijā un ir viens no muzikāli interesantākajiem šā gada hiphopa ierakstiem Latvijā.

 
Foto: Publicitātes foto

Stūrī zēvele «Labdien»

Kuldīgā dibinātais ansamblis «Stūrī zēvele», kam nosaukums dots, pateicoties grupas drauga pārrakstīšanās kļūdai, šogad laidis klajā savu otro studijas albumu, kas ieskaņots Valmierā – Ģirta Laumaņa jeb Lomika vadībā. Liegie, akustiskie aranžējumi ar flautas iespēlēm atgādina kaut no agrīnā «Menueta», bet ja pasaules kontekstā, tad prātā nāk «Camera Obscura» un «Belle And Sebastian».

Jaunajā albumā mūziķi, kas ir draugi kopš bērnības, radījuši silti rotaļīgu un gaišu skaņu sajūtu ar latviešu dzejnieku (Kārļa Vērdiņa, Ingas Gailes, Klāva Elsberga) tekstiem.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu