Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Atverot grāmatu par nindzju Timiju, Latvijā ierodas autors

TVNET
Atverot grāmatu par nindzju Timiju, Latvijā ierodas autors
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Zviedru izcelsmes rakstnieks un mākslinieks Henriks Tamms, kas jau divdesmit gadus strādā Holivudā un ir piedalījies daudzu filmu veidošanā, kā arī sarakstījis trīs brīnumskaistas ilustrētas grāmatas, šonedēļ ieradās Latvijā, lai sastaptos ar Latvijas bērniem un pašrocīgi atvērtu trešo grāmatu par nindzju Timiju «Nindzja Timijs un baltā pērtiķa noslēpums».

15. novembrī Rīgā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, 16. novembrī Cēsu Centrālajā bibliotēkā un 17. novembrī Latvijas Mākslas akadēmijā Henriks Tamms tiksies ar skolēniem un studentiem, stāstīs par savām grāmatām un dizainera karjeru. Autora vizīte norisinās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros ar Zviedrijas vēstniecības Latvijā, Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā, LNB, Tallink un «Apgāda Zvaigzne ABC» atbalstu.

Šovasar tūkstošiem Latvijas bērnu pārliecinoši nobalsoja par nindzju Timiju – jau pirmā grāmata noturējās Latvijā visvairāk pārdoto grāmatu topa augšgalā visas vasaras garumā. Grāmata tika iekļauta arī Bērnu žūrijas ieteicamo grāmatu sarakstā. Iznākot otrajai grāmatai «Nindzja Timijs un ceļojums uz Sansoriju», lasītāji bija tikpat aktīvi. Par nindzju Timiju un viņa draugiem atzinīgi izteicās arī vasaras lasīšanas stafetes dalībnieki, un lielākoties viedokļi bija līdzīgi: «Šo grāmatu mēs lasījām visa ģimene kopā, un es zinu vēl pāris draugus, kuriem tā patika.» Bērni priecājās gan par skaistajām ilustrācijām, gan varoņu dēkām, daudzi mazie lasītāji atzīmēja arī, ka «grāmata māca sevi nelikt augstāk par citiem» un «neskatoties uz daudzajiem piedzīvojumiem, te var gūt arī derīgas mācības».

Foto: publicitātes

15. novembris ir pirmā diena, kad visās Latvijas grāmatnīcās varēs iegādāties trešo grāmatu par nindzju Timiju un viņa draugiem «Nindzja Timijs un baltā pērtiķa noslēpums». Arī tajā varoņu dēkas ir ne mazāk aizraujošas un lasītāji sastaps atjautīgo kaķi nindzju Timiju un viņa šķelmīgo draudzeni, piloti un izgudrotāju kaķenīti Floresu, brašo ūdeļpuiku Simonu un lemurmeiteni Isisu, brāļus sivēnus Jasperu un Kasperu, mazo, veiklo ceļotāju meitenīti Matildi, kuru nindzjas vēlas nogādāt atpakaļ pie vecākiem, un citus labi pazīstamus personāžus. Floresas būvētajā zemūdens lidmašīnā sekojot baltajam pērtiķim, nindzjas nonāk baiso jūras laupītāju gūstā, džungļu biezokņos un senā zemūdeņu bāzē – kā jau nojaušat, arī jaunie draugu piedzīvojumi ir visai bīstami. Atliek lasīt, dzīvot līdzi, baudīt krāšņās ilustrācijas un cerēt, ka nindzjas arī šoreiz uzveiks ļaunos un atbrīvos labos varoņus!

Grāmatas paredzētas galvenokārt 7–12 gadus veciem zēniem un meitenēm, bet arī jaunākiem, lasītas priekšā, sagādās prieku daudzu vakaru garumā.

Pieejama arī e-grāmata.

www.zvaigzne.lv

No zviedru valodas tulkojusi Rute Lediņa.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu