Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Aija Vītoliņa aicina uz rudens lielkoncertu

TVNET
Aija Vītoliņa aicina uz rudens lielkoncertu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Aija Vītoliņa
Aija Vītoliņa Foto: Publicitātes foto

Lai arī gana aizņemta jaunās, ikgadējās kabarē veida šovprogrammas tapšanā, Aija Vītoliņa nolēmusi iepriecēt klausītājus ar vēl vienu solo lielkoncertu. Tas notiks 19. oktobrī mūzikas namā «Daile».

Līdzīgu programmu Aija piedāvāja jau pavasara lielkoncertā, kad ar īpaši rūpīgi atlasītu un sagatavotu dažādu mūzikas stilu kokteili «My Baby Shot Me Down» uzstājās kopā ar tādiem lieliskiem mūziķiem kā Kārlis Auzāns (čells, ģitāra), Mārcis Auziņš (ģitāra), Kristaps Vanadziņš (taustiņinstrumenti) un Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti). Grupas sastāvs nav mainījies, taču programmai klāt nākušas vairākas jaunas nianses.

«Tagad ar lielāku pārliecību varu teikt, ka šī ir kāda mana iekšējā stāvokļa dažādu sajūtu filtrācija, pārdzīvošana, izdzīvošana caur man neierastas mūzikas žanru izpildīšanu,» komentē Aija, atsaucoties uz pieredzi, kas gūta pirmajā savā lielkoncertā pavasarī. «Nebūs manās agrākajās koncertprogrammās ierastā mierīgā dienvidnieciskuma un apcerīga dramatisma, bet būs dauzīšanās, eksperimenti ar skanējumu un sajūtām. Neko nevajag uztvert pārāk nopietni. Brīdis, ko pavadīsim kopā, vienkārši būs pavadīts labi!»

Arī šoreiz tiks izspēlētas gan dažādu stilu un laiku mākslinieku dziesmu kaverversijas, ko aranžējuši Kārlis Auzāns un Mārcis Auziņš, gan īpaši šai programmai rakstītas katra grupas dalībnieka oriģinālkompozīcijas. Visi ir spēcīgas un harizmātiskas personības Latvijas mūzikas arēnā, tādēļ arī radītās dziesmas ir muzikāli dažādas un, kā atzīst Aija, brīžiem viņas vokālam izaicinošas.

««My Baby Shot Me Down» ir sajūtas par diviem, par mums, par to, ka reizēm aizejam viens no otra, lai atkal satiktos,» viņa raksturo arī koncerta pamatideju. «Aizejam, lai atkal satiktos citā formā. Labāki. Gudrāki. Pieredzējušāki. Man patīk, ka mums tiek dotas iespējas kardināli mainīt savas dzīves noteikumus, izmainot arī notikumus. Tādēļ to daru arī šoreiz, apzināti ejot prom no sev tik tuvā un iemīlētā tango, izdziedot vienus no skaistākajiem skaņdarbiem, kas radīti pirms pusgadsimta, kā arī jaunas muzikālas kompozīcijas.»

Aija Vītoliņa muzikālo darbību sāka 2001. gadā kā fona vokāliste Latvijā populāriem izpildītājiem. Solodarbība tika uzsākta 2003. gadā, bet no 2004. līdz 2006. gadam Aija bija Eirovīzijas dziesmu konkursa Nacionālās atlases finālu dalībniece. 2005. gadā aizsākās veiksmīga sadarbība ar režisoru Viktoru Runtuli muzikālajos projektos «Tango sin quinto», «Viva la bomba» un ikgadējos «Cabaret» uzvedumos. Aija piedalījusies arī citās izrādēs: Jāņa Lūsēna operā-melodrāmā «Agrā rūsa», «Teiksmā par Zigfrīdu Annu Meierovicu», «Sniega karalienē» un arī Valta Pūces «Burvī no Oza zemes». 2008. gadā viņa sadarbojās ar komponistu Kārli Lāci koncertuzveduma «Ziedonis. Lācis. Sievietes» ietvaros. Pēdējos gados veiksmīgi realizētas dažādas koncertprogrammas ar grupu «Tango sin quinto», no kurām spilgtākā ir «Vuelvo al sur» jeb «Atgriezties dienvidos».

Biļetes nopērkamas «Biļešu paradīzes» kasēs. Biļešu cena – no 15 līdz 25 eiro. Koncerta sākums – plkst. 19.

Aija Vītoliņa "My Baby Shot Me Down" koncerta promo video from Very Films on Vimeo.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu