Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Latvijas Goda aplis» aicina uz Pļaviņu novadu

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

«Latvijas Goda aplis» ir Latvijas simtgades svinēšanas festivāls, kas apceļojot valsti godina tās novadus. 13. jūlijā ikviens aicināts uz Pļaviņu novadu, kur notiks svētku pasākums «Piektdienas Pēcpusdienas Pikniks Pļaviņu Pļavā». Tā ietvaros būs skatāms arī Dziesmu un Deju svētku atskaņas koncerts «Es dziedu, es dejoju Latvijai».

«Piektdienas Pēcpusdienas Pikniks Pļaviņu Pļavā» tik tiešām notiks Pļaviņu pilsētas pļavā Daugavas labajā krastā pie aizsargdambja. Šo vietu precīzi var atrast pēc blakus esošās ēkas adreses Daugavas ielā 50. Pasākuma nosaukumā ne velti ietverts vārds «pikniks», jo ikviens aicināts pievienoties vasaras vakara baudīšanai pļavā ar šogad joprojām aktuālo pilsētas deviņdesmitgades svētku sajūtu. Piknika vietas apmeklētājiem tiks ierādītas no pulksten 18.00.

Pasākuma organizētāji aicina īpaši piedomāt pie sev atvēlētās piknika vietas noformējuma, jo krāšņāko un neparastāko ideju autori tiks apbalvoti! Arī paši apmeklētāji aicināti ievērot tā saukto dreskodu – tērpties puķu raksta apģērbos. Pasākuma laikā piknikotāji varēs baudīt Pļaviņu plostnieku putru un Pļaviņu padzērienu. Par pārējo cienastu gan jāparūpējas pašiem, paņemot to līdzi no mājām.

Piknika koncertdaļa sāksies pulksten 19.00, kad vakaru ieskandinās Pļaviņu amatiermākslas kolektīvi, kas būs atgriezušies no XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem. Nav nekādu šaubu, ka lielo svētku sajūtas un atmosfēra būs atvesta līdzi arī uz Pļaviņām. Koncertā piedalīsies jauniešu deju kolektīvs «Daugaviņa», vidējās paaudzes deju kolektīvs «Vidupe», koris «Loreleja» un Klintaines pagasta sieviešu vokālais ansamblis «Dzirnas». Viņiem pievienosies arī starptautiskā folkloras festivāla «Baltica 2018» dalībnieki – folkloras kopa «Āre», kā arī Vietalvas pagasta sieviešu vokālais ansamblis «Zīle» un Aiviekstes pagasta senioru vokālais ansamblis «Ābeļziedi». Koncertā notiks arī 70 gadu jubileju atzīmējošā tautas deju ansambļa «Daugaviņa» senioru godināšana.

Kas nav mazsvarīgi, tad piknika dalībniekiem būs iespēja ne tikai vērot novada amatiermākslas kolektīvu priekšnesumus, bet profesionāla horeogrāfa pavadībā arī iesaistīties pļavas dančos.

Savukārt pēc saulrieta uzplauks krāšņs uguns un gaismu priekšnesums, bet no pulksten 22.00 līdz pat rīta gaismai pļava pārvērtīsies par zaļumballes vietu. Tur muzicēs «Rumbas kvartets».

Pasākumu vadīs Goda saimnieki – Pļaviņu novada domes priekšsēdētājs Aigars Lukss un Izglītības un kultūras jautājumu komitejas vadītāja, pedagoģe ar 30 gadu darba stāžu Silga Stučka, kura ir arī vokālā ansambļa «Dzirnas» dalībniece. Ieeja pasākumā bez maksas.

Festivālu «Latvijas Goda aplis» rīko biedrība «Staro 100». Šis pasākums tapis sadarbībā ar Pļaviņu novada pašvaldību. Plašāka informācija atrodama festivāla «Latvijas Goda aplis» mājas lapā godaaplis.lv.

Festivāls «Latvijas Goda aplis» ir viens no Latvijas valsts simtgades projektiem, kas kopš pērnā gada novembra godina dažādus Latvijas novadus un to ievērojamās personības, katru nedēļu ciemojoties kādā no daudzajām skaistajām un stāstiem bagātajām valsts vietām un aicinot pievienoties ikvienu interesentu un pašmāju kultūras cienītāju. Festivāls turpināsies līdz pat šā gada novembrim, kulminējot gaismas festivālā «Staro Rīga». Attiecīgi arī «Latvijas Goda apļa» pieturvietās tiek ieskicētas gaismu festivāla vizualizācijas, radot vēl emocionāli pacilājošāku noskaņu. Festivālu «Latvijas Goda aplis» rīko biedrība «Staro 100» sadarbībā ar novadu pašvaldībām, kultūras centriem un namiem, nevalstiskām organizācijām, novadu iedzīvotājiem un uzņēmējiem, Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Latvijas valsts simtgades biroju.

Nokļūšanai pasākumos ikviens aicināts izmantot sliežu transportu. AS «Pasažieru vilciens" nodrošina regulāru vilcienu satiksmi piecās līnijās, un festivālu apmeklējošie pasažieri ātri, droši un patīkami tiks nogādāti vēlamajā galamērķī. Aplūkot vilcienu kustības sarakstu un iegādāties e-biļeti var AS "Pasažieru vilciens" mājaslapā un mobilajā lietotnē.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu