Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rudens kamermūzikas festivālu atklās franču kvartets «Quatuor Ebène»

TVNET
Rudens kamermūzikas festivālu atklās franču kvartets «Quatuor Ebène»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
«Quatuor Ebène»
«Quatuor Ebène» Foto: Publicitātes foto

Rudens kamermūzikas festivālu 30. septembrī plkst. 19 Dzintaru koncertzālē atklās pasaulslavenais «Quatuor Ebène» no Francijas, kas ir kļuvis par izsmalcināti kaismīgās franču kamermūzikas tulku visā pasaulē un ieguvis ievērojamākos akadēmiskās mūzikas apbalvojumus, tai skaitā prestižo ECHO Klassik 2015. Koncertā varēsim baudīt Ludviga van Bēthovena stīgu kvartetus un Kloda Debisī daiļradi.

Klausītāju un kritiķu augstāko novērtējumu «Quatuor Ebène» guvis tieši ar Morisa Ravela, Gabriela Forē, Kloda Debisī un citu franču klasiķu darbu interpretācijām. Franču mūziķi stīgu ansambļa skaņās iedzīvinājuši arī The Beatles un Volta Disneja multfilmu tēmas.

Kopš 2009. gada ar «Quatuor Ebène» mūziķiem sadarbojas Forberga-Šneidera fonds (Forberg-Schneider Foundation), sniedzot iespēju muzicēt ar izciliem seniem instrumentiem no privātajām kolekcijām. Kvartets ne tikai koncertē, bet arī regulāri dalās savās zināšanās un pieredzē meistarklasēs Parīzes Konservatorijā un Kolburnas mūzikas skolā Losandželosā.

Par kvartetu uzņemta dokumentāla filma «4», kuras autors ir vācu režisors Daniels Kučinskis (Daniel Kutschinski). Filma sniedz ieskatu kvarteta ikdienas un aizskatuves gaitās, ataino cīņu starp mūziķu ambīcijām un realitāti. «4» atklāja Losandželosas filmu festivāla dokumentālo filmu programmu 2015. gadā un ieguva balvu kā labākā dokumentālā filma.

«Quatuor Ebène» koncerts notiek sadarbībā ar Francijas Institūtu Latvijā.

«Latvijas koncertu» rīkotais ikgadējais Rudens kamermūzikas festivāls notiks no 30. septembra līdz 22. oktobrim. Šogad varēsim baudīt franču kamermūzikas smalkumus; Volfganga Amadeja Mocarta, Ludviga van Bēthovena un Fēliksa Mendelszona mūziku; Alfrēda Kalniņa un Jāņa Mediņa vokālo liriku, kā arī Stīva Reiha un Džona Keidža ritmiski pulsējošos skaņdarbus. Visu vainagos Rudens kamermūzikas festivāla patrona – Pētera Vaska Alta koncerta Latvijas pirmatskaņojums.

Festivālā viesosies Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra oboju koncertmeistars Aleksejs Ogrinčuks, pasaulslavenā latviešu operdziedone Inga Kalna, viens no pasaules labākajiem un harizmātiskākajiem altistiem Maksims Risanovs un citi mākslinieki.

Koncerti notiks Rīgā, Jūrmalā, Daugavpilī, Ogrē, Siguldā un Rēzeknē.

Rudens kamermūzikas festivālu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu