Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvija «Oskara» balvai virzīs Pakalniņas spēlfilmu «Ausma»

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

No Latvijas šogad «Oskara» balvas nominācijai kategorijā «Labākā ārzemju filma» tiks izvirzīta režisores Lailas Pakalniņas spēlfilma «Ausma». Kā šodien žurnālistiem sacīja žūrijas pārstāve, Rīgas Kino muzeja vadītāja un kino zinātņu maģistre Zane Balčus, žūrija uzskata, ka filma «Ausma» no četrām balvai atbilstošajām filmām ir mākslinieciski visaugstvērtīgākā.

Viņa uzskata, ka filma ir intelektuāls, ne emocionāls baudījums. Tā piedāvā daudzslāņainu un simbolisku vēstījumu, kā arī tā prasa pacietīgu skatītāju, bet baudījums esot tā vērts.

Izvirzīšanai «Oskara» balvas nominācijai pretendēja arī Renāra Vimbas spēlfilma «Es esmu šeit», Dāvja Sīmaņa spēlfilma «Pelnu sanatorija» un Vitālija Manska dokumentālā filma «Saules staros». Visas šīs filmas ir arī nominētas nacionālā filmu festivāla «Lielais Kristaps» balvām attiecīgajās labāko filmu kategorijās.

Atbilstoši ASV Kinoakadēmijas balvas nolikumam uz nomināciju kategorijā «Labākā ārzemju filma» var pretendēt pilnmetrāžas filma, kas pirmizrādi savā valstī piedzīvojusi laika periodā no 2015. gada 1. oktobra līdz šā gada 30. septembrim, ir vismaz nedēļu pabijusi kinoteātru repertuārā un tās pamatvaloda nav angļu valoda.

Laila Pakalniņa Irānā
Laila Pakalniņa Irānā Foto: publicitātes

Lēmumu par Latvijas filmas virzīšanu pieņems Nacionālā kino centra izveidotā ekspertu komisija, kurā darbojas Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja un kinomāksliniece Ieva Romanova, kinozinātnieks Viktors Freibergs, kinorežisors un teorētiķis Jānis Putniņš, Rīgas Kino muzeja vadītāja un kinozinātņu maģistre Zane Balčus, kino žurnāliste un portāla «Kino Raksti» galvenā redaktore Kristīne Matīsa un filmu producents un režisors Juris Kursietis, kura filma «Modris» tika virzīta «Oskara» nominācijai 2014. gadā, pašam režisoram piedzīvojot lielu daļu no «Oskaru» sacensībā nepieciešamajiem procesiem Losandželosā, ASV.

Šī būs devītā reize, kad Latvija izvirzīs filmu, kas pretendēs uz nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai «Oskars», taču nevienu reizi darbi no Latvijas līdz nominācijai nav nonākuši.

Kā vēstīja Matīsa, Latvijas kinoprofesionāļi ir iesaistīti vairākās citu valstu filmās, kas jau izvirzītas «Oskaru» sacensībai. Lietuvas eksperti izvirzījuši režisora Kristijona Vildžūna Baltijas valstu kopražojuma spēlfilmu «Senekas diena», kuras līdzproducents ir Latvijas studija «Lokomotīve», savukārt Ukraina savu filmu izvirzījusi pirmoreiz pēcrevolūcijas periodā, un tā ir režisora Romana Bondarčuka dokumentālā filma «Ukrainas šerifi», kuras līdzproducents ir «Vides filmu studijas» vadītājs Uldis Cekulis.

89.«Oskara» balvas pasniegšanas ceremonija, kurā godinās labākos 2016.gada kinodarbus, notiks 2017.gada 26.februārī Losandželosā, nominantus paziņos 2017.gada 24.janvārī.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu