Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Viduslaiku svētki par godu Jaunpils pils 715 gadu jubilejai

TVNT
Viduslaiku svētki par godu Jaunpils pils 715 gadu jubilejai
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Šogad aprit 715 gadi, kopš tajā tālajā 1301. gadā Livonijas ordeņa mestrs G. fon Roga deva rīkojumu Jaunpils pusē, netālu no Dobeles, uzbūvēt bruņinieku pili – cietoksni. Gadu simti ir gājuši, kungi mainījušies, bet savu ārējo veidolu Jaunpils pils ir saglabājusi līdz pat mūsdienām.

Par godu pils 715 gadu jubilejai pils kungi un saime 13. augustā rīko tradicionālos Viduslaiku svētkus. No malu malām ir saaicināti viesi – loku šāvēji, bruņinieki, dziedoņi, mūziķi, izklaidētāji, tirgotāji un muižkungi. Būs svētki pilī, koncertuzvedums Jaunpils parkā un balle pils pagalmā.

Svētku atklāšana tradicionāli notiks plkst. 14:00, bet jau no plkst. 13:00 darbosies amatnieku un mājražotāju tirdziņš pils laukumā.

Jaunpils pils kunga un kundzes lomās iejutīsies Jaunā Rīgas teātra aktieris ANDRIS KEIŠS un Latvijas Nacionālās operas soliste KRISTĪNE ZADOVSKA.

Tuvu un tālu zemju veiklākie un precīzākie loku šāvēji ir uzaicināti piedalīties loku šaušanas sacensībās «Noslēpumainās bultas». Bruņinieku cīņu paraugdemonstrējumi būs skatāmi vēstures entuziastu apvienības «Exercitus Rigensis» izpildījumā. Starp cīņām bruņinieki ļaus cīnīties arī pašiem apmeklētājiem.

Plkst. 14:30 visus mazos svētku dalībniekus uz burbuļdanci krāsainajos «Mārtiņa burbuļos» aicinās TV raidījuma «Kas te? Es te!» lupatu lelle Lupe. Būs dziesmas, dejas un, protams, burbuļošanās.

Pagalmu pieskandinās mūzikas grupa «Trakula», vokālā pedagoga Edgara Kramiņa vokālās mākslas vasaras laboratorija 2016 «IZDZIEDI VASARU» dalībnieki un jauktais koris «Sonate».

Par godu mazajiem pils apmeklētājiem darbosies smilšu aplikāciju darbnīca, būs izjādes, viduslaiku spēles un radošās darbnīcas. Krāsainie «Mārtiņa burbuļi» lidos pa gaisu, un baltie ūdens burbuļi skries pa ūdeni.

Plkst. 20:00 Jaunpils parkā notiks latviešu popmūzikas dziedātājas un komponistes Lolitas Vambutes 80.jubilejai veltīts koncertuzvedums «Vēlreiz pasaka sākas», kurā piedalīsies vokālās mākslas vasaras laboratorijas «Izdziedi vasaru!» dalībnieki, pedagogi un viesi: pop dziedātāja - JENNY MAY, TV šova «Koru kari 3» dalībniece, dziedātāja Kristīne Timermane, muzikants un dziedātājs JĀNIS LEMEŽIS, vokālais pedagogs EDGARS KRAMIŅŠ un VENTSPILS BIGBENDS RENĀRA LĀČA vadībā.

Koncertuzveduma režisors būs Valdis Lūriņš, horeogrāfs - Gints Dancītis, diriģents - Renārs Lācis, koncertmeistars - Jānis Karpovičs, kormeistares - Margarita Dudčaka un Igeta Gaiķe.

Dzīres Jaunpils pilī noslēgsies ar nakts balli lāpu gaismā pils pagalmā plkst. 22:00. Tajā iecienītas deju melodijas spēlēs JELGAVAS BIGBENDS RAITA AŠMAŅA VADĪBĀ.

Biļetes pieejamas Biļešu servisa tirdzniecības vietās un Jaunpils pilī!

Sazināties ar Jaunpils pils rakstvežiem iespējams pa tālruni 26101458, e-pastuinfo@jaunpilspils.lv. Vairāk informācijas par pasākuma norisi - www.jaunpilspils.lv.

Uz tikšanos Jaunpils pils 715 gadu svinībās!

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu