Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Talsos notiks gaisa balonu festivāls

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Augustā trīs dienu garumā Talsos norisināsies gaisa balonu festivāls, vēsta Talsu novada pašvaldība.

Organizatori sola, ka šis būs viens no pēdējo gadu vērienīgākajiem gaisa balonu festivāliem Latvijā - trīs dienu garumā notiks ne vien gaisa balonu lidojumi virs Talsu pilsētas, bet svētku programmā paredzēta arī degļu parāde un balonu spīdēšana. Festivāla laikā plānoti četri lidojumi virs Talsiem, kuros varēs redzēt 12 gaisa balonu ekipāžas.

12.augusta vakarā plkst.19.30 labvēlīgu laikapstākļu gadījumā baloni sāks lidojumu no Talsiem uz Stendi. Organizatori norāda, ka veiksmīgai pasākuma norisei vēja ātrums nedrīkst pārsniegt piecus metrus sekundē. No plkst.22.30 līdz 23.30 gaidāma balonu spīdēšana Talsu pilsētā. Spīdēšanai nepiemērotu laikapstākļu gadījumā Talsu ezera krastā šajā laikā notiks stacionārs degļu šovs.

Gaisa balonu lidojumi notiks arī 13. un 14. augusta rītā no plkst. 6.30 līdz 8, bet vakara lidojums 13. augustā gaidāms no plkst. 19 līdz 20.30.

Festivāla organizatori atgādina, ka gaisa balonu pacelšanās atkarīga no laikapstākļiem, vēja stipruma un virziena. Lai Talsu iedzīvotājiem un pilsētas viesiem būtu iespējams balonu pacelšanos vērot tuvumā, plānots, ka pirmā pacelšanās vieta būs Talsu 2. vidusskolas sporta stadionā, otra - Talsu Valsts ģimnāzijas stadionā, bet trešā - Talsu lidlaukā. Tāpat 13. augustā Dižmāras svētku laikā gaidāma paraplānu gaisa skate, bet vakarā pirms koncertšova «Tā nav dzīve, tas ir kino» no plkst.21.30 līdz 22.30 ikviens varēs baudīt gaisa balonu spīdēšanu.

Festivāla organizatori aicina privāto zemju īpašniekus būt saprotošiem, jo 15 kilometru rādiusā ap Talsiem var notikt neplānota gaisa balonu nosēšanās. Tāpat iedzīvotāji aicināti savlaicīgi parūpēties par dzīvniekiem, īpaši suņiem un zirgiem, kurus var nobiedēt specifiskā balonu šņākoņa.

Organizatori uzsver, ka pasākumi norisināsies tikai labvēlīgos laikapstākļos un pasākumu norises laiki var mainīties, tādēļ pasākumu apmeklētāji aicināti sekot līdzi aktuālajai informācijai Talsu pašvaldības mājaslapā un pašvaldības kontos sociālajos tīklos.

    Facebook Draugiem X Whatsapp
    Comments

    Tēmas

    Nepalaid garām!

    Uz augšu