Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Millers: LZA cenšas pārņemt koncertzālē «Rīga» esošo kustamo mantu

BNS
Millers: LZA cenšas pārņemt koncertzālē «Rīga» esošo kustamo mantu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Koncertzāles "Rīga" valdes priekšsēdētājs Juris Millers piedalās preses konferencē, kurā informē par konfliktu ar Latvijas Zinātņu akadēmiju un Saeimas iesaistīšanos konflikta risināšanā
Koncertzāles "Rīga" valdes priekšsēdētājs Juris Millers piedalās preses konferencē, kurā informē par konfliktu ar Latvijas Zinātņu akadēmiju un Saeimas iesaistīšanos konflikta risināšanā Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) cenšas pārņemt koncertzālē «Rīga» esošo kustamo mantu, kas ir trešo personu, nevis koncertzāles īpašums, sacīja producents Juris Millers.

Viņš stāstīja, ka LZA sākotnēji vērsusies Valsts policijā (VP) ar iesniegumu, kurā norādīts, ka koncertzālē «Rīga» veiktie remontdarbi ir fiktīvi. VP kriminālprocesu ierosināt atteicās, jo neko fiktīvu tur nesaskatīja. Pēcāk LZA vērsās Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ar mērķi pieprasīt auditu par 2014.gadu un 2015.gadu.

«Audita laikā, kad VID darbinieki iepazinušies ar grāmatvedības dokumentiem, LZA vērsās tiesā ar prasības nodrošinājumu, respektīvi, lūdz apķīlāt koncertzālei piederošo mantu. Tiesa lūgumu apmierināja,» stāstīja producents, kurš par notikušo vērsies ar iesniegumu VID.

Millers arī norādīja, ka, kaut arī LZA nedrīkstēja ierobežot piekļuvi koncertzāles «Rīga» telpām, pie durvīm uzliktas piekaramās ķēdes, nomainīta slēdzene, durvis sabojātas, nobloķētas un aplīmētas ar lapiņām, kuras aprakstītas ar nepatiesu informāciju. Millers uzskata, ka notikusi patvaļīga ieiešana koncertzāles telpās, par ko ir informēta VP. «Pēc patvaļīgas ienākšanas telpās ir pazudušas divas iekārtas, par ko arī informēta VP, kas lemj par kriminālprocesa ierosināšanu,» pauda producents.

Millers sacīja, ka, reaģējot uz LZA centieniem pārņemt koncertzālē esošo kustamo mantu, viņš iesniedzis prasību tiesā. «Daugavpils tiesā Krāslavā ir iesniegta mūsu prasība atcelt apķīlājuma iesniegumu, jo tiesu izpildītāja apķīlājuši trešo personu mantas, ne koncertzālei piederošas lietas,» izteicās producents.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka starp koncertzāli «Rīga» un LZA norisinās vairākas tiesvedības. Tās Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa nodevusi Daugavpils tiesai Krāslavā, jo tā ir mazāk noslogota.

Aprīļa beigās Daugavpils tiesa Krāslavā lēmusi no Millera uzņēmuma «Rīgas koncertzāle» LZA labā piedzīt vairāk nekā 60 tūkstošus eiro, savukārt koncertzāles prasības pret LZA tikušas noraidītas. Millers šajā lietā iesniedzis apelācijas sūdzību.

Šā gada sākumā Krāslavas tiesa noraidījusi koncertzāles «Rīga» vadītāja Millera lūgumu atjaunot koncertzālei elektrību. LZA iepriekš bija nolēmusi pārtraukt telpu nomas līgumu ar producenta Millera koncertzāli no 2015.gada 1.septembra, jo uzņēmums nemaksājot nomas maksu. Sākoties ziemas sezonai, LZA koncertzālei nepieslēdza arī apkuri. Sākotnēji telpas tika apkurinātas ar elektrību, bet tad «Sadales tīkls», pamatojoties uz LZA vēstuli par to, ka koncertzāle nevarot nodrošināt elektroietaišu drošu ekspluatāciju, atslēdza arī strāvas piegādi.

Koncertzāle «Rīga» LZA telpās pēc labiekārtošanas tika atklāta 2014.gada septembrī. 2015.gada 30.jūlijā LZA nolēma pārtraukt telpu nomas līgumu ar producenta Jura Millera «Rīgas koncertzāli» no 1.septembra, jo uzņēmums nemaksājot nomas maksu. Millers parādu esamību noliedza, vienlaikus norādot, ka koncertzāles atjaunošanā ieguldīti 500 000 eiro. Pēc līguma laušanas koncertzāle «Rīga» savu darbību turpinājusi.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu