Pašlaik organizācijā ir vairāk nekā 6000 dalībnieku, kuri drīkst balsot par «Oskara» balvu ieguvējiem. Organizācija lielākoties sastāv no vīriešiem ar gaišu ādas krāsu, no kuriem lielākā daļa vecāki par 60 gadiem.
Ja visi uzaicinātie dalībnieki piekritīs kļūt par ASV Kinoakadēmijas locekļiem, vīriešu pārsvars no 75% samazināsies līdz 73%. Savukārt baltādaino akadēmijas dalībnieku pārsvars saruks no 92% uz 89%.
ASV Kinoakadēmija apņēmusies līdz 2020. gadam dubultot sieviešu un etnisko minoritāšu skaitu organizācijā.
Katru kandidātu izvirza vismaz divi pašreizējie akadēmijas locekļi. Organizācijas dalībnieki parasti pievienojas vienam no 17 atzariem, kas katru gadu izvēlas «Oskara» statuju ieguvējus.
No šī gada sāk darboties jauns noteikums, ka balsotāji akadēmijā uzņemti tikai uz desmit gadiem. Pēc tam viņu statuss tiks atjaunots tikai tad, ja viņi tajā laikā aktīvi darbojušies kino industrijā.
Akadēmijas centieni panākt lielāku daudzveidību balsotāju vidū galvenokārt uzņemti pozitīvi, taču atradušies arī kritiķi.
«Daži ir labi pazīstami un neapšaubāmi talantīgi, taču grūti saskatīt viņu sasniegumus kino atšķirībā no citām jomām,» raksta žurnāla «The Hollywood Reporter» kino balvu analītiķis Skots Feinbergs. Viņš izcēla amerikāņu komiķi Tīnu Feju, kura darbojusies humora raidījumā «Saturday Night Live», kā arī televīzijas seriāla «Ugly Betty» aktrisi Ameriku Fereru, kuras šogad aicinātas pievienoties ASV Kinoakadēmijai.
Feinbergs arī pauda šaubas par jaunajiem talantiem ar nelielu pieredzi kinoindustrijā, kā arī aktieriem un režisoriem, kuru filmas neatbilst «Oskara» balvu standartiem.
«Taisnība, ka neliels progress ir labāks par nekādu progresu,» viņš uzsver. «Taču es šaubos, ka Kinoakadēmija ar daudzveidīgākiem, bet mazāk kvalificētiem dalībniekiem būs labāka Kinoakadēmija.»