Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latgalē notiks Latvijas kultūru festivāls «Pynu, pynu sītu»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Evija Trifanova / LETA

1.-3.jūlijā Daugavpilī un visā Latgales reģionā pēc LR Kultūras ministrijas Mazākumtautību nevalstisko organizāciju pārstāvju konsultatīvās komitejas iniciatīvas norisināsies Latvijas pirmais kultūru festivāls «Pynu, pynu sītu» (Pinu, pinu sietu), ko organizē biedrība «Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs», sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldi, Latvijas Nacionālo kultūras centru un Eiropas Minoritāšu centru (Vācija).

Latvisko kultūrtelpu dažādos gadsimtos ir ietekmējušas un papildinājušas arī citu tautu kultūras, sniedzot savu pienesumu. Unikālā kultūrtelpa sekmē nacionālās identitātes nostiprināšanu, globalizācijas apstākļos uztur un stiprina piederības sajūtu Latvijai.

Latvijas kultūru festivāls, gatavojoties Latvijas simtgadei, reprezentē mazākumtautību kultūras daudzveidību un pienesumu Latvijas kultūrtelpai un veicina kopīgo vērtību (brīvība, tiesiskums, solidaritāte u.c.) apzināšanos.

Festivālā piedalīsies 1400 dalībnieki no 92 (no tiem 52 mazākumtautību) tradicionālās kultūras mākslinieciskajiem kolektīviem, kuri kopj un popularizē savas tautas kultūras tradīcijas.

Festivāla laikā kopā notiks teju 60 pasākumi. 1.-2. jūlijā Daugavpils iedzīvotāji un viesi pilsētas dažādās vietās varēs baudīt vairāk nekā 15 koncertus, vērot festivāla dalībnieku gājienu Rīgas ielā, sekot līdzi un piedalīties vairāk nekā 9 meistarklašu norisē, ciemoties amatnieku teltīs, baudīt muzikālā tramvaja koncertus. Festivāla ietvaros notiks arī Latvijas jauniešu forums, starptautiskais NVO seminārs u.c. aktivitātes. Savukārt 3.jūlijā kolektīvi koncertēs visā Latgales reģionā (Preiļos, Riebiņos, Viļānos, Maltā, Malnavā, Andrupenē, Līvānos, Ludzā, Strūžānos, Nagļos, Gaigalavā, Dricēnos u.c.) un vakarā Kārsavā pulcēsies noslēguma koncertā, kuru vadīs aktieris Kristaps Rasims.

Festivāla direktors Oskars Zuģickis norāda, ka «tā mērķis ir popularizēt, attīstīt un pilnveidot Latvijā dzīvojošo mazākumtautību tradicionālās kultūras mantojumu, mudināt mazākumtautību iedzīvotājus izprast savas kultūras nozīmi Latvijas kultūrvidē, kā arī aktivizēt sabiedrības līdzdalību nemateriālās kultūras mantojuma (t.sk. mazākumtautību) izzināšanā, praktizēšanā un tālāknodošanā».

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu