Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Brīvdabas muzejā tiks iedzīvinātas «Skroderdienas Silmačos»

FOTO: publicitātes

17.jūnijā pirmo reizi Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā tiks uzvesta dižizrāde «Skroderdienas Silmačos», apvienojot izcilu aktieru ansambli no Dailes, Nacionālā, Liepājas un Valmieras teātra, kā arī rasta iespēja svētku burvību «Ondo.lv Grandiozā ielīgošana» ietvaros kopā ar tautā iemīļotajiem aktieriem baudīt vēl vairākās Latvijas pilsētās - Valmierā, Liepājā, Jelgavā un Jēkabpilī.

Šī visbiežāk iestudētā latviešu oriģinālluga skatītājus lutinās ar izcilu aktieru ansambli: Ģirts Ķesteris, Zigurds Neimanis, Ieva Puķe, Dārta Daneviča, Regīna Devīte, Elīna Vāne, Gints Grāvelis, Imants Strads, Inta Tirole, Edgars Pujāts, Zane Aļļēna, Inese Ramute un Kārlis Neimanis. Lomās iejutīsies arī dziedātāji Nikolajs Puzikovs un Ieva Sutugova. Katru iestudējumu kuplinās arī vietējie deju un koru kolektīvi.

«Neiedomājami, bet nevar atcerēties laikus, kad profesionālu aktieru izpildījumā Skroderdienas būtu izrādītas Brīvdabas muzejā - vietā, kas tik ļoti piestāv šai lugai. Šķiet, pats Blaumanis Skroderdienas sarakstījis kādā no Brīvdabas muzeja sētām,» atzīst uzveduma producents Niks Volmārs. «Latvietis bez «Skroderdienām» nevar - tās iestudē atkal un atkal jau vairāk nekā 100 gadus.».

Izrādes notiks 17.jūnijā Rīgā, Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā, 18.jūnijā Valmieras estrādē, 21.jūnijā Liepājā, Pūt vējiņos, 22.jūnijā Jelgavā, Pasta saliņas estrādē un 23.jūnijā tieši Līgo vakarā Jēkabpilī, Saliņas estrādē.

Jutīsim līdzi Zārai un Joskem, Antonijai, Dūdaram, Aleksim un pārējiem emociju virpuļos, smiesimies līdz asarām un dziedāsim. Ņemot vērā pagājušā gada pieredzi, biļetes jāmeklē jau laikus.

Uz augšu
Back