Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Gunāra Bindes fotogrāfiju privātkolekcija

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto / Fotomuzejs

No 15.decembra līdz 29.janvārim Latvijas Fotogrāfijas muzeja abos stāvos apskatāma Gunāra Bindes privātkolekcijas izstāde ar aptuveni 70 dažādu autoru fotogrāfijām, atklājot ievērojamo latviešu fotogrāfu Gunāru Bindi no cita skatu punkta – kā kolekcionāru, informē Fotomuzeja pārstāvji.

Izstādē iekļautie darbi Gunāra Bindes īpašumā nonākuši kā dāvinājums no kolekcionāram personīgi pazīstamiem un satiktiem šo darbu autoriem.

Izstādē apskatāmas dažādu žanru fotogrāfijas - portreti, akti, ainavas, abstrakcijas, pilsētvide, kuras uzņēmuši tādi izcili latviešu un ārvalstu autori kā Hercs Franks (Latvija), Helēna Hofmane (Latvija-ASV), Aleksandrs Rodčenko (Krievija), Miloslavs Stibors (Čehija), Egons Spuris (Latvija), Filips Halsmans (Latvija-ASV), Antans Sutkus (Lietuva), Lisjēns Klergs (Francija) un vēl daudzi citi. Dažos autoru darbos arī redzamas sabiedrībā zināmas personības – Mišels Auers, Žans Pols Sartrs, Džons Ficdžeralds Kenedijs un arī pats Gunārs Binde, kura portretu uzņēmis fotogrāfs Aleksandrs Sļusarevs.

Foto: Publicitātes foto / Fotomuzejs

Kā uzsver kolekcionārs Gunārs Binde, varbūt ne katrs fotoattēls pretendē uz augstu māksliniecisko vērtību, tomēr visi ir interesanti ar stāstiem, kā nonākuši pie kolekcionāra. Dažas no izcilo mākslinieku fotogrāfijām papildinās G. Bindes komentārs par fotogrāfijas autoru, tapšanas laiku, gaitu vai fotogrāfijā redzamo, tādējādi izstādei pievienojot papildu informatīvo vērtību.

Gunārs Binde (1933) sabiedrībai plašāk pazīstams kā melnbaltās fotogrāfijas pārstāvis un aktu fotogrāfs, kura darbi ir kļuvuši par Latvijas fotogrāfijas klasiku. Fotogrāfs profesionāli darbojas kopš 1964. gada. G. Bindem ir bijušas vairākas personālizstādes, kuras notikušas gan Latvijā, gan ārpus tās.

Fotogrāfa darbi atrodas gan Latvijas Fotogrāfijas muzejā, gan Francijas Nacionālās bibliotēkas Estampa kabinetā, V. Hengla Fotokabinetā Austrijā, kā arī vairākās privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs. Viņa darbi un raksti publicēti dažādos mākslas žurnālos un grāmatās. Fotogrāfs darbojas arī kā fotomākslas pasniedzējs un kaislīgs kolekcionārs. 2009.gadā Gunārs Binde kļuva par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku.

Izstādes atklāšana ceturtdien, 15. decembrī, plkst. 17, Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Mārstaļu ielā 8.

Ceturtdien, 12.janvārī, plkst. 17.30, Latvijas Fotogrāfijas muzejā paredzēta tikšanās ar Gunāru Bindi, kuras laikā apmeklētāji klātienē varēs uzdot jautājumus un klausīties fotogrāfa stāstos par izstādē redzamajām fotogrāfijām, fotogrāfiem un kolekcionēšanu kā tādu.

Ieejas maksa 1 Ls. Pieteikšanās, iepriekš rakstot uz info@fotomuzejs.lv vai pa tālruni 67222713.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu