Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rietuma: cilvēki atkal pamazām sāk skatīties latviešu kino

BNS
Rietuma: cilvēki atkal pamazām sāk skatīties latviešu kino
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Dita Rietuma
Dita Rietuma Foto: Edijs Pālens / LETA

Cilvēki ir sākuši atkal runāt par latviešu kino un ir beidzies agresīvi negatīvais posms, kāds bijis pirms pieciem desmit gadiem, kad par latviešu kino varēja dzirdēt ne pārāk komplimentāras atsauksmes, īpaši interneta komentāros, intervijā Latvijas Radio piektdien sacīja Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

«Šogad filmas ir bijušas gana skatītas, gana populāras. «Izlaiduma gada» auditorija gandrīz būs ap 40 tūkstošiem skatītāju. Tāpat arī «Modrim», animācijas filmām ir pieklājīgas auditorijas. Varam runāt par to, ka cilvēki atkal pamazām sāk skatīties latviešu kino,» teica Rietuma.

Viņa to skaidroja ar to, ka ir beidzies pretnostatījums, kad nepietiekamā finansējuma dēļ, ilgu laiku tikušas konfrontētas divu veidu filmas: vēsturiskās drāmas, kas prasīja lielu budžetu, un izaicinošas filmas ļoti izglītotam skatītājam - festivāla filmas.

«Secinājums jau ir ārkārtīgi vienkāršs,

mums vajag filmas plašai skatītāju auditorijai, gan elitārus mākslas produktus, gan to vidusslāni, kurās ir mūsdienīgi izstāstīti stāsti par mūsdienīgām problēmām.

Šis vidusslānis ilgus gadus nebija. Pēdējos gadus, pateicoties Jāņa Norda filmai «Mammu, es tevi mīlu», pateicoties arī «Modrim», savā veidā arī «Izlaiduma gada» milzīgajai reklāmas kampaņai, tas viss ir uzirdinājis vidi un savā veidā pieteicis jaunas paaudzes režisorus, kas neinteresējas ne par radikālu mākslu, ne par vēsturiskām sāgām plašām auditorijām. Viņi piedāvā citus stāstus, mūsdienīgu kino valodu, un skatītājs atsaucas,» skaidroja Rietuma.

Jau ziņots, ka ceturtdien Dailes teātrī notika Rīgas Starptautiskā kino festivāla un Latvijas Nacionālā filmu festivāla «Lielais Kristaps» noslēguma ceremonija, kurā piešķīra balvas pēdējo divarpus gadu laikā uzņemtajām un pabeigtajām labākajām filmām un kino profesionāļiem 24 nominācijās.

Par Latvijas labāko spēlfilmu starptautiskā žūrija atzinusi Jāņa Norda filmu «Mammu, es tevi mīlu».

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu