Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kannu kinofestivāla laikā popularizēs filmēšanas iespējas Latvijā

TVNET
Kannu kinofestivāla laikā popularizēs filmēšanas iespējas Latvijā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvija Kannu kinofestivālā
Latvija Kannu kinofestivālā Foto: publicitātes

Lai arī Kannu starptautiskā kinofestivāla programmā Latvijas filmas šogad nav iekļautas, kino profesionāļi darbosies filmu tirgū «Marché du film», popularizējot filmēšanas iespējas Latvijā un topošās Latvijas filmas, informēja Nacionālā kino centra vecākā referente nozares informācijas jautājumos Kristīne Matīsa.

Latvijai jau piekto gadu ir savs paviljons Kruazetas pludmalē, arī šogad tā ierīkošanu atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), un tur Nacionālais kino centrs sadarbībā ar Rīgas domi un tās finansēto programmu «Rīgas Filmu fondu» popularizēs filmēšanas iespējas Latvijā un jaunākos darbus, kas apkopoti katalogā «Films from Latvia 2016-2018».

Kataloga gadskaitļi norāda, ka tajā topošo filmu sadaļā iekļauta arī programma «Latvijas filmas Latvijas simtgadei», kas Latviju raksturo kā valsti ar intensīvu kinoražošanu vismaz 2016. un 2017. gadā līdz 2018. gada pirmizrādēm.

Kannu festivāla tirgus skatē piedalīsies pašlaik pasaulē pazīstamākā Latvijas spēlfilma - Berlināles Kristāla lāča ieguvēja «Es esmu šeit», kuras režisors ir Renārs Vimba.

Savukārt prestižajai kinoproducentu platformai «Producers on the Move», kurai Eiropas Kino akadēmijas apvienība «European Film Promotion» katru gadu atlasa 20 profesionālus un perspektīvus producentus no visas Eiropas, šogad izvēlēts arī Roberts Vinovskis no Latvijas, kurš producējis Dāvja Sīmaņa spēlfilmu «Pelnu sanatorija», Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filmu «Akmeņi manās kabatās» un Aika Karapetjana spēlfilmas.

Kannu festivālā darbosies un industrijas pasākumos piedalīsies gan Nacionālā kino centra vadība, gan Radošā Eiropa Latvija «MEDIA» birojs, savukārt filmu producenti aktīvi strādās gan ar potenciālajiem sadarbības partneriem filmu ražošanas un pēcapstrādes stadijai, gan ar filmu izplatītājiem visu Eiropas valstu teritorijās un citur pasaulē.

Kannu starptautiskais kinofestivāls ir vasaras sākuma centrālais notikums pasaules kinodzīvē, šogad tas notiek no 11.maija līdz 22.maijam jau 69.reizi pēc kārtas, ar lielisku konkursa programmu 21 filmas apjomā. Šogad uz Zelta palmas zariem pretendē daudzi pasaulē pazīstami kinomeistari - Pedro Almodovars, Džims Džārmušs, brāļi Dardēni, Briljante Mendoza, Šons Penns un daudzi citi.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu