Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Kino pedālis» piedāvās jaunu velo maršrutu aplikāciju - spēli

TVNET
«Kino pedālis» piedāvās jaunu velo maršrutu aplikāciju - spēli
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Artūrs Krūmiņš

Sapludinot velo un kino robežas, no 13. līdz 15. maijam Valmierā un apkārtējos novados norisināsies pirmais velo – kino festivāls «Kino pedālis». Festivāla rīkotāji piedāvās jaunu, mūsdienīgu pieeju tūrisma velobraucienu baudīšanai. Visiem dalībniekiem būs pieejama īpaša, vieda velomaršrutu aplikācija - kas reizē būs gan gids un maršrutu karte, gan interaktīva spēle.

«Kino pedālis» plašajā programmā centrālais notikums sestdien, 14. maijā, būs velo brauciens un interaktīva spēle kino noskaņās pa Valmieras pilsētas un Kocēnu, Burtnieku novada velo celiņiem un takām. Kā darbosies aplikācija? Festivāla laikā dalībnieki, lejupielādējot interaktīvās spēles aplikāciju savā viedierīcē, varēs izvēlēties, kurā no trim maršrutiem vēlas doties – «Ģimeņu pedālī» (ap 9 km), «Puspedālī» (ap 15 km) vai «Dižpedālī» (ap 35 km) – vai paši radīt savu maršrutu. Aplikācija būs pieejama gan iOS, gan Android telefoniem un planšetdatoriem, kas darbojas 3G tīklā. Spēles laikā, sekojot norādēm un vizinoties pa Valmieras un apkārtējo novadu skaistākajām vietām, dalībnieki piestās aktīvajos punktos, piemēram, ievērības cienīgās kino uzņemšanas vietās, un, atbildot uz jautājumiem, krās punktus, ko finišā varēs samainīt pret balvām. Lielākajās pieturvietās festivāla laikā dalībniekus sagaidīs atspirdzinājumi un izklaides, kā arī būs pieejama mobilo ierīču uzlāde un velosipēdu serviss, lai spēli varētu nesteidzīgi baudīt bez raizēm.

Jaunā velo maršrutu spēle ir īpaši radīta festivālam «Kino Pedālis», bet pēc pasākuma aplikācija turpinās darboties un piekļuve tās pamata versijai būs arī visu vasaras sezonu. Spēles radītājs un arī festivāla «Kino Pedālis» galvenais rīkotājs ir «Aktīvā tūrisma centrs Eži», kas ir viens no vadošajiem un pieredzes bagātākajiem aktīvās atpūtas jomas uzņēmumiem Latvijā, savu pasākumu dalībniekiem vienmēr radot pozitīvas un spilgtas emocijas un rodot iespēju sajust to dzīves garšu, kas ikdienas steigā paslīd garām.

Par festivālu «Kino Pedālis»

Riteņbraucēji ir arī lieli kino mīļotāji, tādēļ festivālā «Kino Pedālis» galvenais uzsvars būs vērsts uz kino un velo kultūru mijiedarbību. Piektdien, 13.maijā, festivālu iesāks «Kino nakts», kuras laikā, pārvietojoties ar divriteņiem starp septiņiem neparastiem kinoteātriem, festivāla dalībnieki varēs skatīt gan pašmāju, gan ārzemju filmas par un ap velo tēmu. Festivāla kinoteātri būs kino «Gaisma», Valmieras Kultūras centrs un Tautas Harmonijas centrs Valmierā, Kokmuižas alus pagrabs Kocēnos, atpūtas komplekss «Avoti» – BMX Slavas zāle Burtnieku novadā, «Siltumnīca» Beverīnas novadā, kā arī pagaidām vēl viens slepens kinoteātris tuvējā apkārtnē. Līdz 1.maijam vēl ir atvērta arī pieteikšanās «Kino Pedālis» filmu konkursam par un ap velo tēmu. Iesniegto filmu skate notiks festivāla «Kino naktī», kad viena no filmām tiks pie galvenās balvas – 500 eiro.

Sestdien, 14. maijā, līdz ar jauno velo maršrutu spēli Valmierā notiks «Velo bazārs», kas vienkopus pulcinās daudz dažādu velo jomas pārstāvju, sākot ar velosipēdu un aksesuāru tirgotājiem, līdz velo entuziastu grupām un subkultūru virzītājiem. Bet sestdienas vakarā Valmieras centru pieskandinās «Kino Pedāļa» burziņš ar kopīgu finišu, lielo loteriju, paraugdemonstrējumiem, improvizācijas teātri «Spiediens», Kārļa Kazāka «Velomūziku» un grupu «Satellites LV».

"Satellites LV" (no kreisās: Toms Ostrovskis, Mareks Ameriks, Jānis Žilde, Ervings Znotiņš, Edgars Žilde)
"Satellites LV" (no kreisās: Toms Ostrovskis, Mareks Ameriks, Jānis Žilde, Ervings Znotiņš, Edgars Žilde) Foto: Artūrs Krūmiņš

Svētdien, 15. maijā, festivālu noslēgs nesteidzīgas un laiskas «Velo brokastis» Valmiermuižas klētī kopā ar «Kino Pedālis» retrospekciju, radošajām darbnīcām un izklaidēm lieliem un maziem.

Pasākumu rīko «Aktīvā tūrisma centrs Eži» ciešā sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, Kocēnu novada pašvaldību, Burtnieku novada pašvaldību un «Valmiermuižas alus» darītavu.

www.kinopedalis.lv

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu