Ceļotājs atminas iepriekšējo braucienu uz Indiju un secina, ka viena nedēļa viņam pagājusi, lai iemācītos neko nedarīt - "nebūt panikā, ka kaut kas ir jādara, ja reiz ir atbraukts uz tālu zemi".
"Parasti ir sajūta - pamosties, ja neko nesāc darīt, domā, ka esi diezgan slinks, visi tagad droši vien strādā, vajag kaut ko padarīt. Ja šo sajūtu dabū nost, ir tik forši! Var visu ko darīt bez stresa, panikas un vainas apziņas, ka neko nedari. Arī kvalitatīva sēdēšana pie jūras ir nopietns darbs, ja to labi dara. Ja labi neko nedara, tas ir baigi labi darīts."
Atceroties ceļojumu "1000 jūdzes aiz polārā loka", Skutelis demonstrē piezīmju burtnīcu, pieskicētu ar zīmējumiem un komentāriem par redzēto Krievijā.
Burtnīcu rotā ne vien autora vārds, bet arī uzraksts "dņevņik-geroi", ko varētu tulkot kā "varoņdienasgrāmata", jo tā ir atsauce uz "gorod-geroi" jeb "varoņpilsētu" Murmansku.
Spilgti atmiņā Jānim palikusi došanās pie kāda šaujamieroču kolekcionāra uz lauku mājiņu. Viņš atminas, ka priekšā braucošajā mašīnā sēdošie vietējie pēkšņi sākuši šaut, bet labi, ka gaisā... Situācija bijusi saspringta, tomēr vīrus, kas "neizskatījās pēc teroristiem", izdevies apdzīt. Lai arī tas bijis ļoti bailīgs brīdis un ceļotāji bijuši satraukti, vēlāk bijis smieklīgi atcerēties, ka "braucām skatīties ieročus, bet tie gadījās ceļā". Vēl par ieročiem runājot, Skutelis atminas, ka pie ieejas kādā Kirovas pilsētas diskotēkā arī vajadzējis atstāt ieročus. Ja tādi bijuši, protams.