Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Žitluhinas, Lāča un «Camelot» dejas izrāde «BEG»

TVNET
Žitluhinas, Lāča un «Camelot» dejas izrāde «BEG»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Čīka / LETA

Svētdien, 7.decembrī, un pirmdien, 8.decembrī, plkst. 19.00 notiks horeogrāfes Olgas Žitluhinas, komponista Kārļa Lāča un breika dejas apvienības «Camelot» jaundarba – dejas izrādes «BEG» (Skrējiens) pirmizrāde.

Laikmetīgās dejas izrāde «BEG» ir 2014.gadā tapis jaundarbs, kura idejas pamatā ir tematika par straujo laika plūdumu, mūžīgo skrējienu, savstarpējām attiecībām un dzīvē garām skrienošiem ļaudīm. Savukārt

izrādes forma, kas savieno breiku un citas mākslas, aicina uz pārdomām par to, kur beidzas sacensības un sākas māksla,

kur māksla pāraug sacensībās?

Olga Žitluhina kā idejas autore izrādē mēģina savienot it kā nesavienojamo – klaviermūziku, breika deju un savu īpašo laikmetīgās dejas stilu. Rezultātā ir tapusi aizraujoša dejas izrāde, kas uzrunās laikmetīgi domājošos, jaunu mākslas formu baudītājus un katra projektā iesaistītā mākslinieka un mākslas virziena cienītājus.

Sadarbību ar breika dejas apvienības «Camelot» dejotājiem Olga Žitluhina uzsāka 2013.gadā, kad tika radīta izrāde «Saules taka» ar Ērika Ešenvalda kokļu mūziku. Šo izrādi skatītāji un kritiķi augstu novērtēja, un tā tika nominēta Spēlmaņu nakts balvai šajā gadā. Savukārt Olgas Žitluhinas darbs laikmetīgajā dejā tikko tika novērtēts ar Spēlmaņu nakts 2014.gada balvu par laikmetīgās dejas izrādi «Ārā».

Gan 7.decembrī, gan 8.decembrī papildus dejas izrādei «BEG» skatītāji varēs vērot vēl divus laikmetīgās dejas priekšnesumus – Elīnas Lutces un Gunta Spridzāna SOLO, kas būs darbs procesā (work in progress) no viņu topošām soloizrādēm, kuru pirmizrades paredzētas pavasarī.
Abi izrāžu vakari tiek organizēti ikgadējā dejas notikuma «Viss baltā» ietvaros, kas katru gadu jau kopš 2010.gada iezīmē savdabīgu viņas un viņas domubiedru aizejošā gada darbu bilanci – sasniegumus un padarīto.

Biļetes uz 7. un 8.decembar izrāžu vakariem ir nopērkamas «Biļešu paradīzes» kasēs.

Izrādes norises vieta – Zirgu pasts, Dzirnavu ielā 46, Rīgā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu