Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ir sākta biļešu tirdzniecība uz Rīgas festivālu

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Ir sākta biļešu tirdzniecība uz VSIA «Latvijas koncertu» organizēto Rīgas festivālu, kas šogad notiks no 27. maija līdz 18. jūnijam, piedāvājot klausītājiem unikālu iespēju baudīt pasaulslavenā Londonas Simfoniskā orķestra un Budapeštas Festivāla orķestra skanējumu.

Festivālā pirmo reizi Latvijā tiks atskaņota Pāvela Karmanova oratorija «Pieci eņģeļi» - skaņdarbs, kas veltīts pēdējai Krievijas carienei Aleksandrai un viņas četrām meitām - Latvijas Radio kora un Sinfonietta Rīga izpildījumā. Klausītājus gaida arī tikšanās ar mūsu izcilo pianistu Vestardu Šimku, kas atklās neparasta mūziķa dzīvesstāstu koncertizrādē Novecento. Festivālu noslēgs Gustava Mālera Astotās simfonijas vērienīgais skanējums.

Rīgas festivālu 27. maijā Latvijas Nacionālajā operā atklās viens no pieciem pasaulē atzītākajiem simfoniskajiem orķestriem - Londonas Simfoniskais orķestris diriģenta Sera Antonio Papano vadībā. Orķestris regulāri uzstājas Linkolna centrā Ņujorkā, Plejēla zālē Parīzē, kā arī bieži viesojas Tālo Austrumu, Ziemeļamerikas, Eiropas lielāko pilsētu koncertzālēs.

Diriģents Sers Antonio Papano ir Londonas Karaliskās jeb Koventgārdena operas un Romas Svētās Cecīlijas Nacionālās akadēmijas orķestra muzikālais vadītājs. Viņš ir strādājis Ņujorkas un Barselonas opernamos, Frankfurtes operā, Čikāgas Liriskajā operā, kā arī Baireitas festivalā. 2012. gadā Anglijas karaliene Antonio Papano iecēla bruņinieku kārtā.

Budapeštas Festivāla orķestris, kas ir daudzu Eiropas un Amerikas mūzikas festivālu goda viesis, 8. jūnijā priecēs klausītājus Lielajā ģildē sava mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Ivana Fišera vadībā, kurš ir gaidīts viesis visaugstākās klases pasaules simfoniskajos orķestros. Maestro žestam pakļaujas Berlīnes, Vīnes, Amsterdamas un citi slavenie kolektīvi. Temperamentīgā simfonsikā kolektīva izpildījumā skanēs Franča Lista Otrais klavierkoncerts, Antonīna Dvoržāka Astotā simfonija un Igora Stravinska «Kāršu spēle».

Rīgas festivāla koncertizrādē Novecento, kas notiks 8. un 9. jūnijā, režisors Dmitrija Petrenko aicina ieskatīties sevī, lapojot pasaulslavenā itāļu rakstnieka Alesandro Bariko darbu Novecento («Tūkstošdeviņsimt»). Grāmatā ir stāsts par neparasta mūziķa likteni, kurš ir izaudzis uz kuģa, nekad no tā nenokāpjot uz sauszemes. Viņš spēlē klavieres tā, kā neviens pirms viņa to nav darījis. Cilvēki no visas pasaules meklē iespēju dzirdēt šo klavieru ģēniju, bet lai klausītos viņa spēlē, ir jādodas ceļojumā pāri okeānam. Mūziķa – pianista lomā iejutīsies mūsu izcilais pianists Vestards Šimkus. Stāstītājs būs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kristaps Ķeselis, savukārt izrādē krievu valodā stastītāja loma ir Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktierim Maksimam Buselam.

10. jūnijā Kongresu namā populāras operu ārijas džeza aranžijās piedāvās šī gada jubilāri – Raimonds Pauls un Latvijas Radio bigbends.

16. jūnijā Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā dzirdēsim Pāvela Karmanova oratoriju «Pieci eņģeļi». Šis skaņdarbs ir veltīts pēdējai Krievijas carienei Aleksandrai un viņas četrām meitām. Oratorijas atskaņojumā piedalīsies Latvijas Radio koris un orķestris Sinfonietta Rīga diriģenta Normunda Šnē vadībā. «Klausoties šo skaisto mūziku, mums aizslīd garām 20. gadsimta vēstures mirkļi ar visām sāpēm un cerībām, zaudējumiem un uzvarām», saka komponists Arturs Maskats. Šis skaņdarbs Latvijā tiks atskaņots pirmo reizi.

18. jūnijā Rīgas festivāla noslēgumā Dzintaru koncertzālē skanēs viena no grandiozākajām virsotnēm klasiskās mūzikas vēsturē - Gustava Mālera Astotā simfonija, kas tiek saukta par Tūkstošu simfoniju. Šī skaņdarba atskaņošanai nepieciešams ļoti liels mūziķu pulks - astoņi solisti, apjomīgs jauktais koris, bērnu koris un plašs simfoniskais orķestris. Koncertā dzirdēsim Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Valsts akadēmisko kori «Latvija», Latvijas Radio kori, Rīgas Doma zēnu kori. Solisi – Liene Kinča (soprāns); Alisa Zinovjeva (soprāns); Kristīne Gailīte (soprāns); Oļesja Petrova (mecosoprāns); Tuija Knihtila (mecosoprāns); Juhans Tralla (tenors); Egils Siliņš (basbaritons); Prīts Volmers (bass). Pie diriģenta pults Olari Eltss.

Rīgas festivālu atbalsta Rīgas dome un Jūrmalas pilsētas dome.

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu