Viņš turpināja arī aktīvu līdzdalību turnīros. Šo gaitu iezīmē uzvaras Paula Keresa piemiņas turnīros Tallinā, pirmā vieta Višī, Hradeckrālovas, Vrņačkabanjas un Kalkutas starptautiskajos mačos. Sasniegumi šķiet jo ievērojamāki tāpēc, ka līdztekus trenera darbam Aivars Gipslis veica arī citu – ne mazāk svarīgu un rūpju prasošu.
Šaha žurnālists un redaktors
Nona Gaprindašvili: "Kā sena un uzticīga žurnāla "Šahs" lasītāja es daudzus gadus sekoju Gipšļa žurnālista darbībai. Viņa vadītais žurnāls bija patiesi labs un plaši populārs, sevišķi rubrika "Atklātņu teorija", kurai mans bijušais treneris, balstoties uz savu leģendāro kartotēku, veltīja īpašu vērību. Viņa partiju analīzes izcēlās ar lakonismu, autors nenogriezās no galvenā ceļa, kas krietni palīdzēja šahistiem ātri uztvert pat visai sarežģītas teorētiskās uzbūves."
Žurnāla "Šahs" redakcijā Gipslis ienāca 1967. gadā, itin drīz gūdams ievērību ne tikai kā šaha lietpratējs, bet arī labi lasāms žurnālists. Tāpēc nav brīnums, ka viņu, Starptautiskās šaha žurnālistu savienības dalībnieku, Maskavas žurnālu "64" un "Šahmati v SSSR" iecienītu autoru, 1971. gadā iecēla par populārā izdevuma galveno redaktoru. Gipšļa laikā "Šahs" nostiprināja reputāciju kā viens no visā pasaulē populārākajiem senajai spēlei veltītajiem izdevumiem un sasniedza 60 tūkstošu tirāžu, tika izplatīts gandrīz 50 valstīs.
Mihails Tāls, kurš arī bijis "Šaha" redaktors: "Pēc savas pieredzes zinu, ka žurnālista darbība dažkārt izjauc šahista praktiskos spēļu plānus, tāpēc tas nevarēja neatsaukties Aivara izspēlēto partiju kvalitātē un arī sportiskajos sasniegumos. Taču tā ir tikai medaļas viena puse. Godprātība un pienākuma apziņa, kādas pilnā mērā piemīt Gipslim, bija kļuvušas tradicionālas.''''
Pasaules čempiones treneris kļuva arī par Nopelniem bagāto treneri saulainajā, vīniem svētītajā kalnu zemē Gruzijā. Nona Gaprindašvili:
"Ārēji apņēmīgais un asais, līdzīgs šerifam kovboju formās, Aivars Gipslis patiesībā ir maigs un labsirdīgs cilvēks. Trenerim tās ir vērtīgas īpašības, sevišķi jau saskarsmē ar mums, vājo dzimumu. Latviešu lielmeistars ir arī visai aukstasinīgs un nekad nezaudē ticību panākumiem pat visai grūtās situācijās. Varbūt tas ir tāds ziemeļnieka temperaments, bet varbūt viņš ir nedaudz fatālists. Pielieciet tam klāt īsti zemniecisku darba mīlestību, teicamas teorijas zināšanas, džentlmenisku punktualitāti un bruņnieciskumu, kas pareizināti ar īpatnēju humora izjūtu, rāda gluži vai ideāla trenera attēlu. Vismaz es tā domāju."
"Atskatoties uz savu šahista karjeru 35 gadu garumā, uz šo bezgalīgo sacensību un pārbraucienu virkni, kas tik raksturīga mūsdienu šahistiem, es nez kāpēc vispirms atceros 1953. gadu, kad notika mans pirmais starts pieaugušo komandā. Iedomājieties vien: līdzās maestro Aleksandram Koblencam un čempionei Mildai Laubertei spēlē sešpadsmitgadīgs jaunulis. Esmu pārliecināts – tas ir labākais paņēmiens, kā panākt ātru šahista briedumu. Šajā sporta veidā nedrīkst noteikt kādus vecuma cenzus, ne minimālos, ne maksimālos."
- Dzimis 1937. gada 8. februārī Rīgā. Miris 2000. gada 13. aprīlī Berlīnē starptautiska turnīra laikā.
- Šahā kopš 1949. gada, astoņkārtējs Latvijas meistars.
- Studentu pasaules čempions komandu sacensībās PSRS komandas sastāvā (1957, 1958).
Eiropas čempions PSRS komandas sastāvā (1970). Piedalījies vairāk nekā pusotra simta turnīros, izcīnot 28 pirmās, 16 otrās un 15 trešās vietas.
- Starptautiskais meistars (1964), starptautiskais lielmeistars (1967).
- Pasaules čempiones Nonas Gaprindašvili (Gruzija) treneris (1966 – 1979), PSRS sieviešu izlases treneris no 1972. gada līdz Latvijas atmodai.
- Gruzijas PSR Nopelniem bagātais treneris (1973), PSRS Nopelniem bagātais treneris (1976).