Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Valdis Kalnozols iesaka palielināt minimālo algu līdz 750 eiro mēnesī

FOTO: Baiba Gāliņa

Uzņēmējs un politiķis Valdis Kalnozols nespēj neizteikt viedokli par ministru nepamatoti lielajām algām un pārējo iedzīvotāju nepamatoti mazo minimālo algu. Vīrietis ir iedzīvotāju pusē un ierosina palielināt algas ikvienam iedzīvotājam.

Pēdējās dienās tiek aktīvi diskutēts par ministru algām. Jā, tiešām par mazajām algām sūdzas daudzi, Latvijas mazās algas kā galveno iemeslu min tie, kas darba meklējumos pametuši Latviju.

«Vēlēšanas ir pagājušas, tomēr politiķiem nevajadzētu bez pamatojuma celt ministru algas, raisot neizpratni savos vēlētājos, bet gan sasaistīt algu pieaugumu valsts pārvaldē ar sasniegumiem tautsaimniecībā,» tā Valdis.

Politiķis savā portāla «Facebook» profilā atklāj elementārāko veidu, pēc kura vadoties var palielināt ministru algas - jo vairāk naudas var iekasēt valsts budžetā, neceļot nodokļus, jo lielākas varētu būt ministru algas. Par labi padarītu darbu jābūt atbilstošam atalgojumam. Par tā lielumu skaitliskā izteiksmē var diskutēt, bet jebkurā gadījumā būtu jānosaka, ka ministri par saviem lēmumiem atbildīgi vēlētāju priekšā ar savu maciņu, līdzīgi kā uzņēmuma valdes locekļi ir atbildīgi savu akcionāru priekšā.

«Es aicinu jau pirmajās jaunās Saeimas sēdēs noteikt, ka ar 2016.gada 1.janvāri minimālā alga valstī būs 750 eiro mēnesī, un attiecīgi piesaistīt šādam ciparam atalgojumu valsts pārvaldē. Jā, es jau paredzu iebildumus, ka šāds lēmums radīšot iztrūkumu budžetā, spriedzi tautsaimniecībā un šoku uzņēmējos. Tomēr gads ir pietiekams laiks, lai uzņēmēji varētu sagatavoties un iekļaut šādu minimālo algu savās izmaksās. Uzskatu, ka dažu mēnešu laikā valdībai kopīgi ar uzņēmējiem ir iespējams izstrādāt atsevišķus nodokļu jaunievedumus, lai no šī politiskā lēmuma būtiski neciestu eksportējošie un konkurētspējīgie uzņēmumi,» nosaka Valdis.

Kalnozols ir pārliecināts, mūsu iekšējam tirgum un valsts budžetam ilgtermiņā tas nāks tikai par labu, turklāt atstās niecīgu ietekmi uz inflāciju.

«Kāpēc lai tik būtiski celtu minimālo algu? Tāpēc, ka mums visiem ir vajadzīgi labi atalgoti tiesneši, kuri iedziļinās lietas būtībā un pieņem izvērtētus un taisnīgus lēmumus. Tāpēc, ka valstij ir vajadzīgi labi atalgoti skolotāji, kuri audzina mūsu bērnus un tādējādi nosaka mūsu tautas nākotni. Esam viena no nabadzīgākajām valstīm Eiropā, un nav brīnums, ka neapmierinātība ar dzīves līmeni izpaužas statistikas datos, cik procentuāli daudz mūsu skolu beidzēju vēlas pamest valsti. Mums ir vajadzīgi zinoši un iejūtīgi ārsti. Latvijai ir vajadzīgi policisti un mediķi, kuri saņem pienācīgu algu un nemeklē šaubīgus papildu ieņēmumus,» pārliecināts ir Valdis.

Politiķis uzskata, ka katrs no mums ir pelnījis paust savu gribu vēlēšanās un neuztraukties par to taisnīgu iznākumu, taču to var nodrošināt tikai labi atalgoti un uzmanīgi vēlēšanu komisiju darbinieki, kas ne tikai mācēs pareizi saskaitīt vēlēšanu zīmes, bet arī pamanīs balsu uzpircējus savā iecirknī.

«Varbūt mums pietiks drosmes ieraudzīt tos simtus tūkstošus tautiešu, kurus nevar apmānīt ar skaistajiem makroekonomiskajiem rādītājiem un kuri dzīvo un strādā ārzemēs? Beigsim būt par ārvalstu banku lobijiem, tajā pašā laikā pārdodot savas bankas ārzemniekiem. Valstij būtu labāk atbalstīt krājaizdevumu sabiedrību veidošanu, kā tas ir Lietuvā vai Īrijā, nevis ātro kredītu kompānijas. Lai mūsu pašu iedzīvotāju nauda sekmē Latvijas ekonomiku, nevis ārzemju baņķieru peļņu,» viedokli izsaka Valdis.

Uz augšu
Back