Sākoties modes skatei, viesi steidza aplaudēt, ieraugot jau pirmos dizaina modeļus, kuri, par brīnumu visiem, bija balstīti uz pēdējām modes tendencēm, turklāt nebija aizmirsts par apģērba praktisko lietojumu.
Kašers un Jana apģērbu dizainā nebija aizgājuši tālu no dzeltenajām vestēm, jo atstarojošais apģērbs tika radīts ķermeņa augšdaļai, uzsvaru liekot uz mēteļiem, vestēm un virsjakām, kuras radītas no atstarojošā auduma.
Par šīs apģērba kolekcijas vadmotīvu izvēlēts origami putns, kas simbolizē kustības brīvību. Tā spārnu un spalvu elementi izvietoti uz apģērbu detaļām ar termopārneses tehniku, izmantojot krāsainas un atstarojošas termoplēves, tāpat izmantotas arī tradicionālās gaismu atstarojošās auduma lentes.
Pēc skates dizaineri pateica paldies palīgiem, investoriem un Valsts policijai, dāvinot speciālus atstarotājus origami putna veidolā.
Skatei beidzoties, modeļi nepazuda, bet palika modes skates laukumā, kur ar tiem varēja nofotografēties ikviens gribētājs, kā arī aptaustīt tērpus un saprast, vai vēlāk vēlēsies kādu no tiem iegādāties.
Tāpat nekur nepazuda tēja, sirsnīgas sarunas un fona mūzikas klausīšanās, mūzikas vadmotīvs bija mūzika ar automašīnu sirēnām, bremžu skaņu, signalizēšanu, kas ikvienam atgādināja, kas var notikt, pārvietojoties pa ceļa malu bez atstarotāja vai atstarojoša apģērba.
Skati apmeklēja uzņēmēja Kristīne Lindenblate, dejotājs Rolands Šteinbergs, uzņēmēja Marika Ģederte, aktrise un dziedātāja Vita Baļčunaite, grupas «Aarzemneiki» solists Jorans, dziedātāja Elizabete Zagorska, kā arī daudzi jo daudzi jaunieši, kuriem šādas kolekcijas apģērbs ir aktualitāte ikdienā.
Valsts policijas projekts «Dzīvība ir modē» tapis ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja atbalstu, no kura piešķirtajiem līdzekļiem tam tika novirzīti 3200 eiro.