Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Nākotnē atkal būs "Rozā peldbaseins"

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

1. aprīlī Nākotnes kultūras namā jau sesto reizi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu notiks mūzikas un nekomerciālās kultūras festivāls "Rozā peldbaseins".

Visus festivālus vienojošais katrreiz ir bijis tas, ka bez mūzikas grupu uzstāšanās, ir bijusi vēl kāda kultūras aktivitāte. Pirmajā festivālā uzstājās mazpazīstami dzejnieki kopā ar četrām muzicējošām grupām. Otrajā bija modes skate un jau septiņas jaunās mūzikas grupas, bet trešajā bez septiņām grupām bija skatāma arī Aldas Skrastiņas kustību teātra izrāde.

Pēdējos pasākumos uzstājās jaunie dzejnieki no apvienības textils.lv, tika rādīta Jura Podnieka filma “Vai viegli būt jaunam?” un jauno Latvijas režisoru īsfilmas, uzstājās teju 14 mūzikas apvienības un ar Andreja Granta vadītā foto kursa studentiem tika izveidota fotoreportāžas izstāde "Atmiņas par Nākotni". Šā gada laikā diviem pasākumā savu dzeju lasījušajiem dzejniekiem – Kārlim Vērdiņam un Ingai Gailei - ir iznākuši jauni dzejas krājumi, jaunais fotogrāfs Didzis Grodzs kļūst arvien pazīstamāks, kā arī mūzikas grupas "Double Faced Eels" dziesmas šobrīd jau atrodas Radio SWH topa pirmajās vietās. Vēl pirms diviem gadiem šo grupu nezināja gandrīz neviens, bet viņi jau uzstājās Nākotnē.

Arī šogad "Rozā peldbaseins" piedāvās mākslas izstādi – četru jauno mākslinieku appūstas planšetes ar vissociālāko ielas mākslas veidu – stensiliem, kas ir pārsvarā kartonā izgriezts trafarets, un atkarībā no materiāla cietuma to var pavairot līdz pat simts reizēm. Pasākuma laikā ir paredzēta aptuveni 60 mūziķu uzstāšanās no 16 jaunajām un ne tik jaunajām mūzikas apvienībām, kas pārstāv dažādu mūzikas stilu žanrus, kā arī divu solomākslinieku uzstāšanās – Imanta Dakša un Anetes, kas vairāk pazīstama kā grupas PALM soliste.

Festivāla nosaukuma vēsture meklējama nemaz ne tik senos notikumos. Pirmā padomju Latvijas kolhoza "Nākotne" laikā tika izplānota peldbaseina celšana un pat izstrādāts projekts. Ciematos ar 800 iedzīvotājiem bieži tādas lietas nenotiek. Juku laiku sākuma dēļ peldbaseinu nekad tā arī nepabeidza. Tādējādi sava peldbaseins ciematam Nākotne nav, bet tas jau neaizliedz radīt citus un sapņot – daudz krāsainākus, kulturālākus un dzīvākus. Rozā.

Festivāla norises vieta - Nākotnes kultūras nams - ir izvietots kādreizējā bagātā kolhoza kantora ēkā, kas ir ļoti īpaša – tā atšķiras no vispārpieņemtā stereotipa par padomju laika arhitektūru. Tai ir neparasti plašs foajē ar jumta logiem, sienas reljefs ir veidots viļņains, ļoti laba un ar lielisku akustiku apveltīta skatuve un zāle, kurā notiks "Rozā peldbaseina" galvenā daļa. Ēkas otrajā stāvā atrodas mazāka telpa – SPOGUĻU zāle, kurā notiek dejas nodarbības un trīs no četrām sienām ir spoguļu klātas, bet šoreiz tā tiks izmantota, lai radītu intīmāku atmosfēru pasākuma iekšienē.

Pasākuma norises vietas - ciemata Nākotne nosaukumam arī ir simboliska nozīme – tā iezīmē un parāda Latvijas kultūras dzīves iespējamo nākotni – jauno mūzikas grupu attīstības ceļu un jauno mākslinieku interpretāciju par gaidāmo nākotni.

Pasākuma norise:

1. aprīlis, Nākotnes kultūras nams plkst. 18 – 06

Ieejas maksa: 3 Ls līdz plkst. 22, pēc tam - 4 Ls.

Transports: vilciens Rīga-Jelgava 17:08, Jelgavas stacijā plkst. 18 speciāls autobuss, kas aizvedīs līdz Nākotnei.

Visi autobusi un mikroautobusi, kas iet no Rīgas uz Dobeli vai caur Dobeli (16:40, 17:20, 17:35, 17:55, 18:15, 18:20, 19:05, 20:00, 20:35, 20:45, 21:00). Ceļā apmēram 1h 20 min.

No rīta plkst. 5 speciāls autobuss, kas aizved uz vilcienu Jelgavā, vai arī mikroautobusi Dobele-Rīga 5:35, 18:05, 18:25, bet pirmais autobuss 18:30.

Dalībnieki

Šogad festivālā piedalīsies 16 dažādi mūzikas projekti, divi soloprojekti, kā arī astoņi mūzikas pazinēji atskaņos mūziku divās zāles.

Mona de bo – iespējams, vislielākais pārsteigums apmeklētājiem, jo šis divu Edgaru duets ir radies pavisam nesen un līdz šim nospēlējis tikai trīs koncertus. Edgars Rubenis – ģitārists un vokālists – ir pazīstams kā grupu "Driving South" un "Rydgal" līderis, ieguvis „Liepājas dzintara” balvu kā labākais soloģitārists. Bungas, ģitāra un balsis.

Remains of the sun - 1. Nākotnes grupa pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, varētu teikt, pat estrādes mūziķu apvienības „Varavīksne” pēcteči. Tikai 20 gadu laikā estrādes mūziku ir nomainījis HC (hard core). Grupas dalībnieki ir 18 un 19 gadus veci, nu jau izjukušās grupas IN.STORA fani.

Mala – džeza un improvizāciju piekritējiem gardākais kumoss festivāla programmā. Grupa ģeogrāfiski sevi uzsver kā Latvijas malas pilsētas – Valkas – grupu. Pamatsastāvā ir bungas un bass, bieži pavada arī saksofons. Grupas dalībnieks izsakās, ka Latvijā ir interesanti publiski spēlēt tikai divreiz gadā – festivālos SKAŅU MEŽS un ROZĀ PELDBASEINS.

Uzstāsies arī grupa Jaialai, kuru gatavojas izdot Krievijas pagrīdes mūzikas ierakstu kompānija, kas līdz šim jau veiksmīgi ir izdevuši grupas IN.STORA albumu. Grupa pārstāv emu stila žanru un īpašu uzsvaru liek uz ģitārmūziku.

Spēlēs arī grupas CATAPULTA un EMBRIJS/DUN DUN. Par jautrāku noskaņu rūpēsies krieviski dziedošā regeja grupa PČOLI, sirdspukstus paātrinās 9 cilvēku perkusiju un dūdu ansamblis AUĻI. No jau pazīstamām grupām šogad uzstāsies – BALOŽU PILNI PAGALMI un vecākā spēlējošā Latvijas PUNK grupa INOKENTIJS MĀRPLS. Vēl uzstājas Maskavas forštates aizstāvji ASTRO’N’OUT, latviešu jaunais dziesminieks IMANTS DAKSIS, burvīgas balss īpašniece ANETE, pagrīdes karaļi BĒRNĪBAS MILICIJA un JURIS SIMONOVIČS, Latvijas „hipiji” LIETOTAS MĒBELES NO HOLANDES, šovmeņi un rokeri CILVĒKS AP un vakara noslēpumainākais projekts – EMBRIJS/DUN DUN. Lai būtu pārstāvēts arī hip hop, uzstājas grupa BOUNCY PILAT, kuras dalībnieki pazīstami kā bios un maharadzja. Dzīvās mūzikas koncertu noslēgs ĒNU KALEIDOSKOPS.

Fakts, ka tik daudzi radoši jaunieši piekrīt uzstāties tikai par transporta izdevumu segšanu, atklāj problēmu, ka jaunajiem nav pietiekami daudz vietas, kur uzstāties un iepazīstināt publiku ar savu darbību. Tas liecina arī, ka tikai ļoti šaura publikas daļa zina par jauno, nekomerciāli noskaņoto radošo jauniešu darbībām. Tāpēc “Rozā peldbaseins” spēlē svarīgu lomu jauno mūziķu popularizēšanā, radot vietu, kur jaunajiem radošajiem gariem satikties un redzēt citus.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu