Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijas tūrisma objekti – tas noteikti ir jāredz!

TVNET
Latvijas tūrisma objekti – tas noteikti ir jāredz!
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: facebook.com/DaugavpilsMarkRothkoArtCentre

Tuvojoties tūrisma izstādei - gadatirgum «Balttour 2016», Latvijas reģionālie tūrisma informācijas centri nosaukuši astoņus Latvijas tūrisma objektus, kuri noteikti jāapmeklē katram Latvijas iedzīvotājam un ārvalstu viesim.

 
Foto: klintis.lv publicitātes foto

Veczemju klintis ar jaunatvērto kempingu un restorānu

Krāšņie smilšakmens atsegumi, kas, jūras viļņu apskaloti, katru gadu maina izskatu un īpaši koši rotājas sārtajā saulrietā, ir viens no patiesi skaistākajiem dabas objektiem Latvijas piekrastē!

Pie Veczemju klintīm savu mājvietu atradis kempings «Klintis», kurā izcilas dabas vērtības iet roku rokā ar mūsdienu cilvēkam nepieciešamajām ērtībām. Tur darbojas arī restorāns «Rankuļrags», kurā viesi par draudzīgām cenām var nobaudīt kūpošu un izcili gardu maltīti.

 
Foto: facebook.com/Aluksnetourism

Alūksnes Pilssalas komplekss

Pilssalas centrālais objekts ir Livonijas ordeņa pilsdrupas, kuru ielokā atrodas estrāde brīvdabas pasākumiem. Kopš pagājušā gada tūristi šeit var apskatīt pilsētu no putna lidojuma, jo Pilssalas kompleksā uzcelts ugunsnovērošanas skatu tornis.

Viesus no torņa pilsētā ieved jaunais Tempļakalna gājēju tilts, kas diennakts tumšajā laikā pārsteidz ar skaistām gaismas ūdens un krāsu spēlēm. Savukārt ezera krastā rekonstruētā Brūža ēka ir Alūksnes Kultūras centrs, kas apmeklētājiem sola lieliskas emocijas kādā romantiskā koncertā vai piedzīvojumiem bagātā teātra izrādē.

 
Foto: LETA

Liepājas koncertzāle «Lielais dzintars»

«Lielais dzintars» ir Latvijā jaunākā akustiskā koncertzāle. Tās arhitektoniskā koncepta pamatā ir Baltijas jūras krastā atrodamais Liepājas simbols – dzintars. Ēkas arhitektūra ir kā iedzintarota, laikā un dzintarā sastingusi, mūzika. Šīs laikmetīgās arhitektūras ēkas pamatvērtība ir izcilā akustika, tāpēc katram viesim tās apmeklējums kļūs par neaizmirstamu notikumu.

 
Foto: flickr.com/photos/janitors

Lielais Ķemeru tīrelis

Tas ir viens no lielākajiem sūnu purviem Latvijas piekrastē. Lielu popularitāti iemantojusi tīreļa koka laipa, kas ved 3,4 km garā pastaigā un ļauj pilnībā izbaudīt purva burvību. Savukārt, uzkāpjot skatu tornī, var ieraudzīt pasakaini ainaviskus skatus no augšas. Šāgada jaunums ir Purvubrideji.lv, divi atraktīvi purvu pētnieki un entuziasti, kuri tīrelī organizē pārgājienus un izglītojošus pasākumus, lai parādītu purva burvību no cita skatpunkta. Starp citu, sestdien, 6. februārī, «Balttour 2016» apmeklētāji varēs jau klātienē rezervēt vietu kādā no pārgājieniem, jo tie notiek arī ziemā, – speciālās purva kurpes tiek aizstātas ar sniega kurpēm!

 
Foto: flickr.com/photos/dalbera

Rundāles pils muzejs

Tā ir nemainīga Zemgales tūrisma pamatvērtība – pērnajā gadā šeit sagaidīti 235 695 ceļotāji. Rundāles pils, kas ir izcilākais baroka un rokoko arhitektūras piemineklis Latvijā, šogad svinēs 280 gadu jubileju, kas atspoguļosies arī muzeja darbībā.

Tiks atvērta jauna telpa klasicisma stilā un divas jaunas izstādes. Protams, neizpaliks arī pasākumi – reizi mēnesī pilī izskanēs Liepājas Simfoniskā orķestra koncertprogramma, pils zālēs un parkā kulmināciju sasniegs XXII Starptautiskā senās mūzikas festivāla norises, bet tradicionālie Dārza svētki jūlija sākumā solās būt īpaši krāšņi – ar ziedu izstādēm un plašu izklaides programmu.

 
Skulptūras - Sprīdītis un Lutausis Tērvetes dabas parkā.
Skulptūras - Sprīdītis un Lutausis Tērvetes dabas parkā. Foto: LETA

Tērvetes dabas parks

Parkā izvietotās koka skulptūras un iekoptās pastaigu takas, tilti un laipas pār Tērvetes upes senleju atbraucējus ieved latviešu rakstnieces Annas Brigaderes pasaku valstībā. Šis parks, kas atzīts par izcilāko Eiropas tūristu galamērķi Latvijā, piedzīvojis vairākus jaunumus – uzcelts 39 metrus augsts skatu tornis, no kura paveras neatkārtojams skats uz Zemgales plašumiem, izveidotas «Laimīgās Zemes gaisa takas», kurās bērni var iejusties Sprīdīša tēlā, kā arī uzbūvēts Latvijā vēl neredzētas konstrukcijas gājēju tilts, kas krēslas stundās tiek bagātīgi izgaismots. Starp citu, Tērvetes dabas parks ir apmeklēšanas vērts arī ziemas mēnešos – tajā darbojas slidotava un dabas takas ir piemērotas slēpošanai.

 
Gors
Gors Foto: LETA

Latgales vēstniecība «Gors»

Austrumlatvijas koncertzāle ir vieta, kur rada un vēsta Latgales stāstu. «Gors» identitāte ir latgaliešu valodas dārguma svinēšana. Te satek senas vērtības, tradīcijas un jaunrade, valoda un notikumi, nozīmīgākās pasaules tendences, māksla, kultūra, dejas un dziesmas.

«Gorā» dun un dūc – te notiek koncerti, teātra izrādes, mākslas izstādes, kino, semināri un konferences, te ir restorāns dzīves baudīšanai un rotaļu telpa bērniem. Naktīs izgaismotā koncertzāle iegūst sirreāli kustīgu efektu – šķiet, visa ēka vibrē nedzirdamu mūzikas skaņu ietekmē. Tas jāredz katram!

 
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs Foto: LETA

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs

Daudzfunkcionālais laikmetīgās mākslas un kultūras centrs atrodas Daugavpils cietokšņa Artilērijas arsenāla ēkā, kur vēsture iet roku rokā ar laikmetīgo mākslu, radot unikālu un iedvesmojošu vietu radošām izpausmēm un pieredzei. Tā kā centrs nemitīgi piedāvā jaunas un daudzveidīgas mākslas darbu izstādes, tās piesaista ne tikai vietējo interesentu uzmanību, bet arī ārvalstu tūristus. Šī ir vienīgā vieta Austrumeiropā, kur var iepazīties ar pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu