Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Atvadīšanās no Pita Andersona notika sestdien

LETA
Atvadīšanās no Pita Andersona notika sestdien
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Sestdien, 23. janvārī, kinoteātrī «Splendid Palace» (no plkst. 10-12) notikusi atvadīšanās no mūžībā aizgājušā mūziķa Pita Andersona. Jau ziņots, ka Andersons zaudēja cīņā ar vēzi un nomira 70 gadu vecumā. Atvadīties no rokabilī mūzikas meistara bija ieradušies daudzi Andersona talanta cienītāji.

No Latvijas rokenrola karaļa atnākuši atvadīties gan jauni, gan veci cilvēki, Andersona talanta cienītāji ierodas nelielos bariņos.

Pirms ieejas kinoteātra lielajā zālē ir novietots transparents ar mūziķa attēlu un tiek atskaņota Andersona izpildītā mūzika.

Lielajā zālē uz skatuves atrodas Andersona pīšļi, bet uz ekrāna tiek demonstrētas fotogrāfijas no viņa dzīves. Andersona fotogrāfijas redzamas arī uz vides reklāmas stendiem pirms ieejas kinoteātrī.

Latvijas rokenrola karalim Andersonam jau laiku atpakaļ tika atklāts viens no visretāk sastopamajiem vēža paveidiem - liposarkoma, kas ir ļoti agresīva un gandrīz neprognozējama vēža forma. Pērn vasarā mūziķis lūdza palīdzību saviem faniem, lai varētu doties ārstēties uz Minheni. Pāris dienu laikā Andersonam izdevās savākt nepieciešamos 21 000 eiro.

Andersons Latvijas mūzikas vēsturē ienācis kā 50. gadu amerikāņu rokenrola leģenda kopā ar savu grupu «The Swamp Shakers».

Pēc pazīstamā un autoritatīvākā padomju rokmūzikas eksperta, slavenā žurnālista Artēmija Troicka grāmatas «Back In The USSR», «The True Story Of Rock In Russia» autora pētījuma datiem, Pits Andersons ir pirmais nopietni vērtējamais rokeris visas bijušās Padomju Savienības teritorijā.

Savukārt 2009.gadā Andersona mūzikas albums «Brass-a-billy», piedaloties ASV notiekošajā konkursā «Just Plain Folks Music Awards», uzvarējis nominācijā «Rockabilly Album». Andersons bija pirmais pārstāvis no Latvijas, kurš jebkad tika nominēts pirmajā desmitniekā, kā arī pirmais, kurš saņēmis šādu balvu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu