Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Anima Solla» prezentēs Latvijas vadošo komponistu mūzikas skaņu ierakstu

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Oskars Upenieks

Vokālā grupa «Anima Solla» jaunajā albumā ieskaņojusi unikālu Latvijas vadošo mūsdienu komponistu mūzikas kaleidoskopu. Ērika Ešenvalda, Andra Dzenīša, Jura Vaivoda, Krista Auznieka, Riharda Dubras, Andra Sējāna, Uģa Prauliņa un Riharda Zaļupes darbi rāda, cik dažāda un laikmetīga, un dzīvotspējīga ir latviešu komponistu mūzika. Ar šo albumu «Anima Solla» sāk sadarbību ar pasaulē atzīto mūzikas izdevniecību «Edition Peters».

Albumā iekļautie darbi ir gan žanriski, gan stilistiski atšķirīgi, vokālās grupas izvēlētā sakrālā mūzika pastāv līdzās mūsdienīgām, spirgtām un vietumis neierastām tautas un pasaules mūzikas skaņām.

«Ansambļa cilvēciskā enerģētika un atraktivitāte jebko pierastu padarīs par negaidītu piedzīvojumu,» par sadarbību izsakās komponists Andris Dzenītis. Viņš ir viens no komponistiem, kuram Anima Solla aicinājums licis atklāt ko jaunu savā daiļradē. «Diez vai tik brīvi un atraisīti pievērstos šodienas mūzikas kontekstā tomēr jau riskantajai tautasdziesmai, ja nebūtu iedvesmas, ko rosinājusi vokālā grupa «Anima Solla».»

Vokālās grupas vadītāja Mārīte Puriņa skaidro, ka abums ir gan «Anima Solla» daudzveidīgo iespēju pierādījums, gan atspoguļo to, cik dažāda un laikmetīga ir latviešu komponistu mūzika. «Darbi, kas dzirdami albumā, ir speciāli pasūtināti vokālajai grupai «Anima Solla». Turklāt šīs brīnišķīgās mūzikas dzīve nenorit tikai mūsu koncertos, tā iekļūst Latvijas un starptautisku kolektīvu redzeslokā un turpina skanēt citu balsīs.»

Līdztekus jaunajam albumam izdevniecībā Musica Baltica taps arī ieskaņoto darbu nošu krājums, ko vokālā grupa prezentēs arī Londonā un Frankfurtē.

Rīgā jauno albumu koncertā varēs dzirdēt Zirgu ielas koncertzālē 21. novembrī plkst. 17:00.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu