Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Izrādē «Viens un divi» izdejos Raiņa un Aspazijas mīlestības vēstules

LETA
Izrādē «Viens un divi» izdejos Raiņa un Aspazijas mīlestības vēstules
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Eduarda Smiļģa Teātra muzejā 29.oktobrī būs skatāma horeogrāfes Olgas Žitluhinas un laikmetīgās dejas kompānijas «Ārā» veidotā poētiskās dejas traģēdija «Viens un divi», informēja projekta sabiedrisko attiecību pārstāve Maija Uzula-Petrovska.

Izrādē «Viens un divi», kas tapusi, iedvesmojoties no Raiņa un Aspazijas mīlestības vēstulēm, uzjundīti jautājumi par mīlestības eksplozīvo dabu, spēju vienlaikus satuvināt cilvēkus un radīt dziļu vientulību.

Laikmetīgās dejas izrāde ar apakšvirsrakstu «Aspazijas un Raiņa mīlestības vēstules - profesors Gunārs Bībers - horeogrāfi» tapusi, izmantojot daudzveidīgu kultūrvēsturisko materiālu bāzi. Pirmkārt, iedvesma smelta Raiņa un Aspazijas sarakstē, kuru par unikālu atzinusi UNESCO programma «Pasaules atmiņa», iekļaujot to Latvijas nacionālajā reģistrā. Otrkārt, izrādes iedvesmas avots ir Bībers - Latvijas Kultūras akadēmijas profesors, goda doktors un izcila personība, kuras interešu lokā būtisku vietu ieņem arī Aspazijas un Raiņa darbi un personības.

Izrādē citēta 2007.gadā iestudētā Olgas Žitluhinas Dejas kompānijas izrāde «Velosipēds». Tajā tika izmantota Raiņa pirmā luga «Pusideālists» un pētīta ideālisma tēma, kurai ir būtiska nozīme horeogrāfes daiļradē: no Raiņa ideālisma viņa nonākusi līdz Ibsena Branda ideālismam izrādē «Ārā», kas ieguvusi «Spēlmaņu nakts 2014» balvu kategorijā «Gada sasniegums laikmetīgajā dejā».

Laikmetīgās dejas izrāde «Viens un divi» būs skatāma plkst. 19 un 21. Biļetes nopērkamas «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā.

Izrādes «Viens un divi» pirmizrāde notikusi 2014.gada 4.oktobrī Latvijas Kultūras akadēmijas festivālā «Patriarha rudens». Izrāde pavasarī pārstāvēja Latviju ES prezidentūras pasākumā Helsinku Jaunajā koncertzālē, un šoruden tā dosies viesizrāžu turnejā uz trīs Latvijas pilsētām.

Laikmetīgās dejas kompānija «Ārā» par savu dibināšanu oficiāli paziņoja šā gada septembrī. Kompānijas profesionālās darbības mērķis ir regulārs mēģinājumu process, meistarklases, sadarbība ar citiem horeogrāfiem, dejas pārstāvjiem un pastāvīgs repertuārs - izrādes E.Smiļģa Teātra muzejā notiek katru mēnesi, nākamās izrādes plānotas 19.novembrī un 10.decembrī.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu