Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Riga IFF – piecas «Oskaram» nominētas filmas

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: kadrs no filmas

No šodienas līdz 25. oktobrim Rīgas Starptautiskajā kino festivālā skatītājiem būs iespēja noskatīties piecas nākamā gada ASV Kinoakadēmijas balvai «Oskars» izvirzītās filmas, kā arī desmit kinodarbus, kas izvirzīti cīņai par Eiropas Kinoakadēmijas balvām. Turklāt Riga IFF prot atlasīt ne tikai izcilāko kino, bet arī paredzēt nākotnes uzvaras – šā gada nominantu sarakstos iekļautas vairākas filmas, ko skatītāji varēja baudīt jau iepriekšējā gada programmā, piemēram, Roja Andersona filma «Balodis sēdēja uz zara pārdomās par eksistenci» (A Pigeon sat on an Branch Reflecting on Existence) un Līvas Ulmanes «Jūlijas jaunkundze» (Miss Julie).

Oskara kandidātes

Šogad Riga IFF skatītāji varēs novērtēt, iespējams, šā brīža skaļāko kino sensāciju – ungāru režisora Lāzlo Nemeša (László Nemes) filmu «Saula dēls» (Son of Saul), kas triumfēja Kannās, saņemot trīs balvas un bruģējot iespaidīgu slavas gājienu virknē citu starptautisku festivālu. Gan uz ASV, gan Eiropas Kinoakadēmijas augstāko apbalvojumu pretendē četras Riga IFF programmas filmas: Islandes dokumentālista Grimura Hakonarsona (Grímur Hákonarson) smeldzīgi traģikomiskā spēlfilma «Auni» (Rams), jaunās turku režisores Denīzes Gamzes Ergjuvenas (Deniz Gamze Ergüven) enerģiskā oda sieviešu tiesībām «Mustangs» (Mustang), rumāņa Radu Žudes (Radu Jude) vēsturiskā mežonīgo Austrumu sāga «Aferim!» (Aferim) un šā gada pārsteigums no Lietuvas (režijas balva Sandensā!) – drosmīgā, jutekliski hipnotizējošā romance «Sangailes vasara» (The Summer of Sangaile, režisore Alante Kavaīte (Alanté Kavaïté)).

Talantīgie ziemeļnieki

Virkne Riga IFF filmu sacenšas par Eiropas Kinoakadēmijas balvām, kas decembrī tiks pasniegtas Berlīnē. Programmā «Ziemeļu gaismas / Nordic Highlights» skatāms norvēģu un somu kino autoru Joahima Trīra (Joachim Trier) un J.P. Valkeapē (J.-P. Valkeapää) jaunākie veikumi – ziemeļnieciski diskrētā eksistenciālisma drāma «Skaļāk par sprādzieniem» (Louder Than Bombs) un stindzinošais pusaudžu trillerceļojums «Viņi ir izbēguši» (He ovat paenneet). Vērts pievērst uzmanību arī kaimiņu lietuviešu kino ražai – režijas lielmeistars Šarūns Barts (Šarūnas Bartas) meditatīvajā balādē «Miers mūsu sapņos» (Ramybe musu sapnuose) atklāj cilvēka dvēseles dzīļu noslēpumus vientulības plosītajā 21. gadsimtā – uz šīs filmas seansu Kannās bija teju neiespējami tikt.

Ekscentriskie Rietumeiropas meistari

Riga IFF programmā iekļautas arī divu Itālijas režijas dižgaru – Nanni Moreti (Nanni Moretti) un Mateo Garones (Matteo Garrone) – filmas. Garone radījis iespaidīgu fantastiskas pasauli pieaugušajiem filmā «Baisās pasakas» (Tale of Tales), kas balstīta 17. gs. Neapolē izdotajā un slaveno brāļu Grimmu cildinātajā dzejnieka Džambatistas Bazila (Giambattista Basile) tautas leģendu krājumā. Savukārt Moreti Kannu konkursa drāma «Mana māte» (Mia Madre) ir aizkustinošs stāsts par nenovēršamu zaudējumu un cilvēka traģikomisko vēlmi visu kontrolēt.

Ikvienam, kas noilgojies pēc humora, Riga IFF sarūpējis Kannu laureāta, Oskara nominanta Jorga Lantimosa sci-fi mīlas komēdiju «Omārs», kurā spēlē Kolins Farels, Reičela Vaisa un Lea Seidū – ekscentriski aizraujoša deva priecīgam noskaņojumam garantēta!

Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 15. līdz 25. oktobrim ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu, sadarbībā ar Latvijas Kinematogrāfistu savienību un Latvijas Kinoproducentu asociāciju. Festivāla dažādās programmas publicētas festivāla mājaslapā – rigaiff.lv, par jaunāko var uzzināt, arī apmeklējot Riga IFF šķirkļus Facebook (fb.me/rigaiff), Twitter (twitter.com/rigaiff) un Instagram (instagram.com/riga_iff) vietnēs.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu